Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev oktyrabrın 8-i Cenevrədə UNECE Komitəsinin 86-cı sessiyası çərçivəsində UN-Habitat-ın icraçı direktoru xanım Anaklaudia Rosbax ilə səmərəli görüş keçirib.
Görüş zamanı 17-22 may 2026-cı il tarixlərində Bakıda keçiriləcək 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumuna hazırlıq məsələlərinə diqqət yetirilib. Həmçinin WUF13-ün daha əhatəli və şəhərlərimizin gələcəyinə ilham verən bir platforma olması məqsədilə Forumun əsas gündəliyi, təşkilati məsələləri və formatları müzakirə edilib.

On October 8, in Geneva, Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture Anar Guliyev held a productive meeting with Ms. Anacláudia Rossbach, Executive Director of UN-Habitat, on the sidelines of the 86th session of the UNECE Committee.
During the meeting, particular attention was given to preparations for the 13th World Urban Forum (WUF13), which will be held in Baku from 17 to 22 May 2026. The parties also discussed the Forum’s main agenda, organizational arrangements, and formats, with the aim of ensuring that WUF13 becomes a more inclusive platform that inspires the future of cities.