Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev oktyrabrın 8-i Cenevrədə UNECE Komitəsinin 86-cı sessiyası çərçivəsində UN-Habitat-ın icraçı direktoru xanım Anaklaudia Rosbax ilə səmərəli görüş keçirib.
Görüş zamanı 17-22 may 2026-cı il tarixlərində Bakıda keçiriləcək 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumuna hazırlıq məsələlərinə diqqət yetirilib. Həmçinin WUF13-ün daha əhatəli və şəhərlərimizin gələcəyinə ilham verən bir platforma olması məqsədilə Forumun əsas gündəliyi, təşkilati məsələləri və formatları müzakirə edilib.

8 октября в Женеве, на полях 86-й сессии Комитета ЕЭК ООН, председатель Государственного Комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев провёл продуктивную встречу с исполнительным директором UN-Habitat Анаклодией Россбах.
В ходе беседы особое внимание было уделено подготовке к 13-й сессии Всемирного градостроительного форума (WUF13), который пройдёт в Баку 17–22 мая 2026 года. Стороны обсудили ключевые элементы повестки дня, организационные аспекты и форматы проведения, чтобы Форум стал максимально содержательной площадкой, способной вдохновить на будущее развитие городов.