https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_7ec1871cb9a9345f072492d08_o.jpg
Oktyabrın 30-da Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyində QHT-lər üçün WUF13-də iştirakçılıqla bağlı informasiya sessiyası keçirilib.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasının (WUF13) keçirilməsi ilə əlaqədar Təşkilat Komitəsinin üzvü, Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsində aparat rəhbərinin müavini Gülşən Rzayeva Forumda QHT-lərin iştirakçılığı formaları barədə təqdimatla çıxış edib.
İnfosessiyada WUF13, tədbirdə iştirakla bağlı qeydiyyat prosesi, QHT-lər üçün yaradılan imkanlar barədə məlumat verilib, suallar cavablandırılıb, təkliflər qeydə alınıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_7ec1871cb9a9345f072492d08_o.jpg
On 30 October, an information session was held at the Agency for State Support to Non-Governmental Organizations (NGOs) regarding NGO participation in the 13th session of the United Nations World Urban Forum (WUF13).
In connection with the upcoming Forum, a member of the Organizing Committee and Deputy Chief of Staff of the State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan, Gulshan Rzayeva, delivered a presentation on the forms of NGO participation in WUF13.
During the session, detailed information was provided about WUF13, including the participant registration process and opportunities created for NGOs. Questions were answered, and suggestions were recorded.