https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_f2600ca8e5275eec3f7b54618_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “SOCAR Downstream Management” şirkətində çalışan 100-dək məzunu ilə görüş keçirilib.
Görüşdə çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov məzunların nailiyyətlərindən məmnunluq duyduğunu, onların uğurları ilə qürur hissi keçirdiyini bildirib və gələcək fəaliyyətlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
Rektor qeyd edib ki, “SOCAR Downstream”ə daxil olan müəssisələrdə çalışan 100-dək məzunun doqquzunun qısa müddətdə rəhbər vəzifələrə yüksəlməsi məzunlara göstərilən yüksək etimadın bariz göstəricisidir. Rektor ötən il ərzində 25 məzunun "SOCAR Downstream Management” şirkətində işlə təmin olmasının da BANM təhsilinə olan inamın nümunəsi olduğunu qeyd edib.
O, şirkətdə çalışan və rəhbər vəzifələrə yüksələn məzunların sayının artmasının böyük qürur mənbəyi olduğunu vurğulayaraq, məzunların BANM-də qazandıqları bilik və bacarıqları istehsalat prosesində səmərəli şəkildə tətbiq etdiklərini qeyd edib.
Görüşdə çıxış edən "SOCAR Downstream Management" şirkətinin Baş direktoru Emil Alxaslı BANM məzunlarının yüksək peşəkarlıq səviyyəsinə malik olduqlarını və istehsalat sahəsində özlərini yüksək səviyyədə doğrultduqlarını bildirib. O qeyd edib ki, BANM məzunlarının fəaliyyəti nəticəsində istehsalatda qadın əməkdaşların sayı da artmaqdadır və məzunların 30 faizini xanımlar təşkil edir.
Heydər Əliyev adına Neft Emalı Zavodunun direktoru Xəyal Cəfərov BANM məzunlarının peşəkarlığından məmnunluğunu ifadə edərək bildirib ki, artıq 3 məzun qısa müddət ərzində zavodda rəhbər vəzifəyə yüksəlib.
Daha sonra BANM məzunları çıxış edərək BANM-də əldə etdikləri bilik və bacarıqların onların peşəkar inkişafında mühüm rol oynadığını bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_f2600ca8e5275eec3f7b54618_o.jpg
A meeting was held with about 100 graduates of Baku Higher Oil School (BHOS) who are working at SOCAR Downstream Management.
Speaking at the meeting, BHOS Rector Elmar Gasimov expressed satisfaction with the graduates' achievements and wished them success in their future endeavors. The Rector emphasized that the university was proud of their success.
“The appointment of nine BHOS graduates who are working at SOCAR Downstream enterprises to management positions in a short period of time is a clear evidence of the high level of trust placed in BHOS graduates. The fact that 25 graduates were employed by SOCAR Downstream Management last year also exemplifies the trust placed in BHOS education.”
Elmar Gasimov emphasized that the increase in the number of BHOS graduates working in the company and rising to management positions is a source of great pride, adding that the graduates effectively apply the knowledge and skills they gained at the university in the production process.
Speaking at the meeting, Managing Director of SOCAR Downstream Management Emil Alkhasli noted that BHOS graduates demonstrate a high level of professionalism and have proven their competence in the production sector.
“As a result of the activities of BHOS graduates, the number of women employees in production has also increased, and 30 percent of the graduates are women.”
In his remarks, Director of Heydar Aliyev Oil Refinery Khayal Jafarov expressed satisfaction with the professionalism of BHOS graduates, noting that three graduates have already been promoted to management positions within the company in a short period of time.
Speaking at the meeting, BHOS graduates emphasized that the knowledge and skills they acquired at BHOS have played a significant role in their professional development.