https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_768ed94c49ac64a0e79058f45_o.jpg
Martın 5-də Türkiyə milli müdafiə naziri Yaşar Gülerin təşəbbüsü ilə Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovla telefon danışığı olub.
Tərəflər arasında İran İslam Respublikasının silahlı qüvvələri tərəfindən İran ərazisindən pilotsuz uçuş aparatları (PUA) vasitəsilə Azərbaycan Respublikasının Naxçıvan Muxtar Respublikasının Naxçıvan beynəlxalq hava limanına və digər mülki infrastruktura hücum aktları müzakirə olunub.
Nazirlər həmçinin, ölkələrimiz arasında əlaqələr, regiondakı vəziyyət və təhlükəsizlik məsələləri ilə bağlı ətraflı fikir mübadiləsi aparıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_768ed94c49ac64a0e79058f45_o.jpg
On March 5, at the initiative of the Turkish side, a telephone conversation took place between the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov and Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Yaşar Güler.
The sides discussed the acts of attack carried out by the armed forces of the Islamic Republic of Iran from Iranian territory using unmanned aerial vehicles (UAVs) targeting the Nakhchivan International Airport and other civilian infrastructure in the Nakhchivan Autonomous Republic of the Republic of Azerbaijan.
The ministers also held an extensive exchange of views on relations between our countries, the situation in the region and security issues.