Nazir Rəşad Nəbiyev Qobustanda vətəndaşları qəbul edəcək Nazir Rəşad Nəbiyev Qobustanda vətəndaşları qəbul edəcək
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev 17 mart 2026-cı il tarixində, saat 09:30-da Qobustan şəhərində yerləşən Heydər Əliyev Mərkəzində Şamaxı və Qobustan rayonlarının sakinlərini qəbul edəcək.
Qəbula 16 mart 2026-cı il tarixinə qədər Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Çağrı Mərkəzi (1655) və elektron poçtu (office@mincom.gov.az), 010 250 48 48 və 012 598 58 58 (daxili 222 və 290) nömrəli telefonlar vasitəsilə yazılmaq mümkündür.
Qeyd edək ki, qəbul mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda mart ayı üzrə vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən həyata keçiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c33cd192143f662d132721ffc_o.jpg
Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Transport, will hold a reception for residents of Shamakhi and Gobustan districts on 17 March 2026 at 09:30 at the Heydar Aliyev Center in the city of Gobustan.
During the reception, the Minister will meet with residents to discuss their concerns related to transport and telecommunications services, including internet, television, radio broadcasting, and postal services.
Residents may register for the reception until 16 March 2026 through the Ministry of Digital Development and Transport’s Call Center (1655), by email at office@mincom.gov.az , or by phone at 010 250 48 48 or 012 598 58 58 (ext. 222 and 290).
It should be noted that the reception will be held in accordance with the schedule for receiving citizens by heads of central executive authorities and other governing bodies in cities and districts in March 2026.