Pakistan Senatının sədri Seyid Yusuf Rza Gilani Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya telefonla zəng edib
Pakistan Senatının sədri Seyid Yusuf Rza Gilani Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya telefonla zəng edib Pakistan Senatının sədri Seyid Yusuf Rza Gilani Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya telefonla zəng edib
Pakistan İslam Respublikası Senatının sədri Seyid Yusuf Rza Gilani Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarovaya telefonla zəng edib.
Telefon danışığı zamanı regionda cərəyan edən proseslər müzakirə edilib. Seyid Yusuf Rza Gilani İran İslam Respublikasının Azərbaycana qarşı dron hücumlarından narahatlığını ifadə edib və bu hücumları qınadığını bildirib. O, Pakistan dövlətinin hər zaman Azərbaycanın yanında olduğunu söyləyib.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova göstərilən dəstəyə və həmrəyliyə görə minnətdarlığını bildirib.
Telefon danışığı zamanı, həmçinin dünyada mövcud gərgin proseslər fonunda parlamentlər arasında əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsi ilə bağlı da fikir mübadiləsi aparılıb.

Председатель Сената Пакистана Сейид Юсуф Раза Гилани позвонил спикеру Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой по телефону
Председатель Сената Пакистана Сейид Юсуф Раза Гилани позвонил спикеру Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой по телефону Председатель Сената Пакистана Сейид Юсуф Раза Гилани позвонил спикеру Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой по телефону
Председатель Сената Исламской Республики Пакистан Сейид Юсуф Раза Гилани позвонил по телефону спикеру Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Сагибе Гафаровой.
В ходе телефонного разговора обсуждались происходящие в регионе процессы. Сейид Юсуф Раза Гилани выразил обеспокоенность атаками дронами со стороны Исламской Республики Иран на Азербайджан и заявил, что осуждает эти нападения. Он сказал, что государство Пакистан всегда рядом с Азербайджаном.
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова выразила благодарность за оказанную поддержку и солидарность.
Во время телефонного разговора также состоялся обмен мнениями о дальнейшем углублении сотрудничества между парламентами в условиях разворачивающихся в мире напряжённых процессов.