https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_16029751247c94262cd8198e4_o.jpg
«Modern Poems» layihəsi 7 mart tarixində keçirilən beynəlxalq Global Red Carpet qala gecəsində aktiv fəaliyyəti və xeyriyyə aksiyalarının keçirilməsinə görə mükafata layiq görülüb.
Tədbir Azərbaycanda 5 ölkənin iştirakı ilə baş tutub və tanınmış ictimai xadimləri, mədəniyyət və biznes nümayəndələrini, eləcə də media təmsilçilərini bir araya gətirib. Qala gecəsinin təşkilatçısı «Caspian Events Group» şirkəti olub.
Mərasimdə ayrıca olaraq layihənin özü, layihənin və «Gənc Şairlər» uşaq layihəsinin rəhbəri, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü, Ümumdünya Yazıçılar Təşkilatının (WOW) üzvü Lalə Həsənova, həmçinin «Mənim Azərbaycanım» xeyriyyə konserti üçün şeirlərin müəllifi Zaur Cəfərovda mükafatla təltif olunublar.
Tədbirdə həmçinin layihənin əsas heyəti və fəalları — Türkan Bayramzadə, Aytən Həsənzadə, Günatay Hüseynova, Olqa Şalayeva və Nell Kyuri iştirak ediblər.
Bu mükafat «Modern Poems» layihəsinin ədəbiyyatın dəstəklənməsi, mədəni təşəbbüslərin inkişafı və xeyriyyə layihələrinin həyata keçirilməsi istiqamətində apardığı fəal fəaliyyətin göstəricisi kimi qiymətləndirilir.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_16029751247c94262cd8198e4_o.jpg
Проект «Modern Poems» был удостоен награды на международном гала-вечере Global Red Carpet, который состоялся 7 марта, за активную деятельность и проведение благотворительных акций.
Мероприятие прошло в Азербайджане с участием представителей пяти стран и собрало известных общественных деятелей, представителей культуры, бизнеса и СМИ. Организатором гала-вечера выступила компания Caspian Events Group.
Отдельно на церемонии были отмечены наградами сам проект, его руководитель и руководитель детского проекта «Gənc Şairlər», член Союза писателей Азербайджана, член Всемирной организации писателей (WOW) Лала Гасанова, а также автор стихов для благотворительного концерта «Мой Азербайджан» Заур Джафаров.
В мероприятии также принял участие основной состав проекта и его активисты — Тюркан Байрамзаде, Айтен Гасанзаде, Гюнатай Гусейнова, Ольга Шалаева и Нелл Кьюри.
Награда стала признанием активной деятельности проекта «Modern Poems», направленной на поддержку литературы, развитие культурных инициатив и реализацию благотворительных проектов.