https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_16029751247c94262cd8198e4_o.jpg
«Modern Poems» layihəsi 7 mart tarixində keçirilən beynəlxalq Global Red Carpet qala gecəsində aktiv fəaliyyəti və xeyriyyə aksiyalarının keçirilməsinə görə mükafata layiq görülüb.
Tədbir Azərbaycanda 5 ölkənin iştirakı ilə baş tutub və tanınmış ictimai xadimləri, mədəniyyət və biznes nümayəndələrini, eləcə də media təmsilçilərini bir araya gətirib. Qala gecəsinin təşkilatçısı «Caspian Events Group» şirkəti olub.
Mərasimdə ayrıca olaraq layihənin özü, layihənin və «Gənc Şairlər» uşaq layihəsinin rəhbəri, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü, Ümumdünya Yazıçılar Təşkilatının (WOW) üzvü Lalə Həsənova, həmçinin «Mənim Azərbaycanım» xeyriyyə konserti üçün şeirlərin müəllifi Zaur Cəfərovda mükafatla təltif olunublar.
Tədbirdə həmçinin layihənin əsas heyəti və fəalları — Türkan Bayramzadə, Aytən Həsənzadə, Günatay Hüseynova, Olqa Şalayeva və Nell Kyuri iştirak ediblər.
Bu mükafat «Modern Poems» layihəsinin ədəbiyyatın dəstəklənməsi, mədəni təşəbbüslərin inkişafı və xeyriyyə layihələrinin həyata keçirilməsi istiqamətində apardığı fəal fəaliyyətin göstəricisi kimi qiymətləndirilir.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_16029751247c94262cd8198e4_o.jpg
The project «Modern Poems» was honored with an award at the international Global Red Carpet gala, held on March 7, in recognition of its active work and charitable initiatives.
The event took place in Azerbaijan with representatives from five countries and brought together prominent public figures, cultural and business leaders, as well as members of the media. The gala was organized by «Caspian Events Group».
During the ceremony, special recognition was given to the project itself, its director, and the head of the children’s project «Gənc Şairlər», member of the Union of Writers of Azerbaijan and the World Organization of Writers (WOW) Lala Hasanova, as well as to Zaur Jafarov, author of the poems for the charity concert «My Azerbaijan».
The main team of the project and its activists — Turkan Bayramzadə, Aytən Həsənzadə, Günatay Hüseynova, Olqa Şalayeva, and Nell Kyuri — also participated in the event.
The award serves as recognition of «Modern Poems» for its active contribution to supporting literature, promoting cultural initiatives, and carrying out charitable projects.