https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_6eff120dc81363bf2551b58cd_o.jpg
Bank Respublika "Bank və sığorta sahəsi üzrə məşğulluğun inkişafına verdiyi töhfəyə görə" xüsusi mükafata layiq görülüb.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətində (DVX) “Vergi sistemində gələcəyə baxış: yeni idarəetmə modeli və data əsaslı qərarlar” mövzusunda forum keçirilib.
Forum çərçivəsində vergi sistemində müasir idarəetmə yanaşmaları, rəqəmsal həllərin tətbiqi və data əsaslı qərarvermə mexanizmləri müzakirə olunub. Bununla yanaşı, vergi qanunvericiliyində baş verən dəyişikliklər və vergi inzibatçılığında tətbiq olunan yeni yanaşmalar iştirakçılara təqdim edilib.
Forumda, müxtəlif nominasiyalar üzrə fərqlənən vergi ödəyicilərinə xüsusi sertifikatlar təqdim olunub. Bank Respublika, Azərbaycan bank və sığorta sahəsindəki peşəkar inkişafı və məşğulluğun artırılmasına verdiyi əvəzsiz töhfələrə görə "Bank və sığorta sahəsi üzrə məşğulluğun inkişafına verdiyi töhfəyə görə" xüsusi mükafata layiq görülüb.
Mükafat, Baş nazirin müavini Samir Şərifov, İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və Milli Məclisinin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri Azər Əmiraslanov tərəfindən “Bank Respublika”nın Müşahidə Şurasının sədri Şakir Rəhimova təqdim olunub.
Bu mükafat Bank Respublika-nın əmək bazarında yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin yetişdirilməsi, insan kapitalının inkişafı və sektorda uzunmüddətli məşğulluğun təmin edilməsi istiqamətində həyata keçirdiyi fəaliyyətlərin yüksək qiymətləndirilməsinin göstəricisidir.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_6eff120dc81363bf2551b58cd_o.jpg
Банк Республика удостоен специальной награды «За вклад в развитие занятости в банковской и страховой сфере».
В Государственной налоговой службе при Министерстве экономики Азербайджанской Республики состоялся форум на тему «Взгляд в будущее налоговой системы: новая модель управления и решения на основе данных».
На форуме были обсуждены современные подходы к управлению в налоговой системе, внедрение цифровых решений и механизмы принятия решений на основе данных. Кроме того, участникам были представлены изменения в налоговом законодательстве, а также новые подходы, применяемые в налоговом администрировании.
В рамках форума налогоплательщикам, отличившимся в различных номинациях, были вручены специальные сертификаты. Банк Республика был удостоен специальной награды «За вклад в развитие занятости в банковской и страховой сфере» за значимый вклад в профессиональное развитие и увеличение занятости в банковском и страховом секторе Азербайджана.
Награду председателю Наблюдательного совета Банк Республика Шакиру Рагимову вручили заместитель Премьер-министра Азербайджанской Республики Самир Шарифов, министр экономики Микаил Джаббаров, а также председатель Комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству Азер Амирсланов.
Эта награда является подтверждением высокой оценки деятельности Банк Республика, направленной на подготовку высококвалифицированных специалистов, развитие человеческого капитала и обеспечение долгосрочной занятости в финансовом секторе страны.