https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_2be604b242fc2074a6359513e_o.jpg
27 fevral 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “Masdar” şirkətinin baş icraçı direktoru Məhəmməd Cəmil əl-Ramahi ilə görüşüb.
Görüşdə SOCAR ilə “Masdar” şirkəti arasında bərpa olunan enerji mənbələrinin inkişafı üzrə uğurlu əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub. Bu xüsusda, şirkətlərin birgə iştirakı ilə Azərbaycanda reallaşdırılan külək və günəş elektrik stansiyaları layihələri üzrə görülən işlər nəzərdən keçirilib.
Söhbət zamanı tərəflər ədalətli enerji keçidi və dekarbonizasiya sahəsində əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərini, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələləri müzakirə edib, bu istiqamətlərdə dialoqun davam etdirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_2be604b242fc2074a6359513e_o.jpg
On 27 February 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with Mohamed Jameel Al Ramahi, Chief Executive Officer of Masdar.
During the meeting, satisfaction was expressed with the successful cooperation between SOCAR and Masdar in the development of renewable energy sources. In this context, the parties reviewed progress on wind and solar power plant projects implemented in Azerbaijan with the joint participation of the companies.
The sides also discussed prospects for further developing cooperation in the areas of a just energy transition and decarbonization, as well as other issues of mutual interest, emphasizing the importance of continuing dialogue in these directions.