https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e029275a59c2d9458d5fefad2_o.jpg
Azərbaycan Respublikasında akkreditə olunmuş xarici ölkələrin hərbi attaşeləri Cəmşid Naxçıvanski adına Hərbi Liseyi ziyarət ediblər.
Qonaqlar əvvəlcə hərbi liseyin Heydər Əliyev Muzeyinə gələrək burada Ümummilli Liderin xatirəsinə ucaldılmış abidə önünə gül dəstələri qoyub, Ulu Öndərin həyat və siyasi fəaliyyətini əks etdirən foto-guşə ilə tanış olublar.
Xarici ölkələrin hərbi nümayəndələrinə hərbi liseyin tarixi və fəaliyyəti barədə ətraflı brifinq təqdim edilib.
Daha sonra qonaqlar təhsil müəssisəsinin ərazisi, tədris korpusları və maddi-texniki bazası ilə tanış olub, tədris prosesini izləyiblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e029275a59c2d9458d5fefad2_o.jpg
Аккредитованные в Азербайджанской Республике военные атташе иностранных государств побывали в Военном лицее имени Джамшида Нахчыванского.
Сначала гости посетили музей Гейдара Алиева в Военном лицее, возложили цветы к памятнику общенациональному лидеру, ознакомились с фотоэкспозицией, отражающей жизнь и политическую деятельность великого лидера.
Военным представителям иностранных государств был представлен подробный брифинг об истории и деятельности Военного лицея.
Затем гости ознакомились с территорией учебного заведения, учебными корпусами и материально-технической базой, проследили за процессом обучения.