https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_90702ad921529dbd69b31f5f9_o.jpg
“Böyük Qayıdış” proqramı çərçivəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə məskunlaşan vətəndaşların keyfiyyətli nəqliyyat xidmətləri ilə təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən yeni Bakı – Laçın müntəzəm avtobus reysi təşkil edilir.
Fevralın 25-dən fəaliyyətə başlayacaq Bakı – Laçın reysi üzrə avtobuslar Laçın – Həkəri – Zəngilan yolu ilə hərəkət edəcək. Avtobuslar Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksindən Laçına hər gün saat 08:00-da, əks istiqamətdə isə 16:00-da yola düşəcək. Bakı – Laçın reysi üzrə gedişhaqqı 16,10 AZN müəyyən edilib.
Marşrut üzrə aralıq məntəqə Zəngilan rayonunun Ağalı kəndi təyin olunub. Aralıq məntəqə üzrə gedişhaqqı 13,80 AZN müəyyənləşib.
Qeyd edək ki, hazırda sərnişinlər Laçına səfər üçün Bakı – Xankəndi – Laçın müntəzəm avtobus reysindən istifadə edirlər. Yeni Bakı – Laçın reysi istifadəyə verildikdən sonra Bakı – Xankəndi – Laçın reysi artıq Bakı – Şuşa reysi kimi fəaliyyət göstərəcək və son məntəqə Şuşa şəhəri təyin olunacaq.
Biletləri yalnız onlayn qaydada “biletim.az” portalı üzərindən əldə etmək mümkündür. Xatırladaq ki, Azərbaycan vətəndaşları “biletim.az” portalı və ya mobil tətbiqi üzərindən bilet əldə edərkən işğaldan azad olunmuş ərazilərə buraxılış üçün icazələr avtomatik qaydada təqdim edilir.

Запускается новый автобусный рейс из Баку в Лачин
С целью оказания качественных транспортных услуг гражданам, переселяющимся на освобожденные от оккупации территории, в рамках программы «Великое возвращение» Азербайджанское агентство наземного транспорта (AYNA) открывает новый регулярный автобусный рейс Баку–Лачин.
Автобусы по рейсу Баку-Лачин, который начнет работу с 25 февраля, будут следовать по дороге Лачин-Хакяри-Зангилан. Автобусы будут отправляться из Бакинского международного автовокзального комплекса в Лачин ежедневно в 08:00, в обратном направлении - в 16:00. Стоимость проезда по маршруту Баку–Лачин составляет 16,10 манатов.
Промежуточным пунктом по маршруту будет село Агалы Зангиланского района. Стоимость проезда до него установлена в размере 13,80 маната.
Отметим, что в настоящее время пассажиры для поездки в Лачин пользуются регулярным автобусным рейсом Баку-Ханкенди-Лачин. После запуска нового рейса Баку-Лачин рейс Баку-Ханкенди-Лачин будет функционировать уже как рейс Баку-Шуша, а конечным пунктом станет город Шуша.
Билеты можно приобрести только онлайн через портал biletim.az. Напомним, что при покупке билетов через портал или мобильное приложение biletim.az гражданам Азербайджана разрешение на въезд на освобожденные территории предоставляется автоматически.