https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_90702ad921529dbd69b31f5f9_o.jpg
“Böyük Qayıdış” proqramı çərçivəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə məskunlaşan vətəndaşların keyfiyyətli nəqliyyat xidmətləri ilə təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən yeni Bakı – Laçın müntəzəm avtobus reysi təşkil edilir.
Fevralın 25-dən fəaliyyətə başlayacaq Bakı – Laçın reysi üzrə avtobuslar Laçın – Həkəri – Zəngilan yolu ilə hərəkət edəcək. Avtobuslar Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksindən Laçına hər gün saat 08:00-da, əks istiqamətdə isə 16:00-da yola düşəcək. Bakı – Laçın reysi üzrə gedişhaqqı 16,10 AZN müəyyən edilib.
Marşrut üzrə aralıq məntəqə Zəngilan rayonunun Ağalı kəndi təyin olunub. Aralıq məntəqə üzrə gedişhaqqı 13,80 AZN müəyyənləşib.
Qeyd edək ki, hazırda sərnişinlər Laçına səfər üçün Bakı – Xankəndi – Laçın müntəzəm avtobus reysindən istifadə edirlər. Yeni Bakı – Laçın reysi istifadəyə verildikdən sonra Bakı – Xankəndi – Laçın reysi artıq Bakı – Şuşa reysi kimi fəaliyyət göstərəcək və son məntəqə Şuşa şəhəri təyin olunacaq.
Biletləri yalnız onlayn qaydada “biletim.az” portalı üzərindən əldə etmək mümkündür. Xatırladaq ki, Azərbaycan vətəndaşları “biletim.az” portalı və ya mobil tətbiqi üzərindən bilet əldə edərkən işğaldan azad olunmuş ərazilərə buraxılış üçün icazələr avtomatik qaydada təqdim edilir.

Baku-Lachin Bus Service to Launch
Within the framework of the “Great Return” Program, the Azerbaijan Land Transport Agency (AYNA) is launching a new regular Baku–Lachin bus service to provide high-quality transport services for citizens resettling in territories liberated from occupation.
Starting from February 25, buses operating on the Baku–Lachin route will travel via the Lachin–Hakari–Zangilan highway. Departures from the Baku International Bus Terminal Complex to Lachin will take place daily at 08:00, while return services in the opposite direction will depart at 16:00. The fare for the Baku–Lachin route has been set at AZN 16.10.
An intermediate stop on the route has been designated as Aghali village of Zangilan district. The fare to the intermediate stop has been set at AZN 13.80.
It should be noted that passengers currently travel to Lachin via the regular Baku–Khankendi–Lachin bus service. Once the new Baku–Lachin route is launched, the Baku–Khankendi–Lachin service will operate as the Baku–Shusha route, with Shusha city designated as the final destination.
Tickets are available exclusively online through the “biletim.az” portal. It should be noted that when Azerbaijani citizens purchase tickets via the portal or mobile application, permits for entry into the territories liberated from occupation are issued automatically.