SOCAR-ın prezidenti “Baker Hughes” şirkətinin icraçı vitse-prezidenti ilə görüşüb
SOCAR-ın prezidenti “Baker Hughes” şirkətinin icraçı vitse-prezidenti ilə görüşüb SOCAR-ın prezidenti “Baker Hughes” şirkətinin icraçı vitse-prezidenti ilə görüşüb
18 fevral 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “Baker Hughes” şirkətinin neft servisləri və avadanlıqları üzrə icraçı vitse-prezidenti Amerino Gatti ilə görüşüb.
Görüşdə 2024-cü ildə tərəflər arasında imzalanmış Əməkdaşlığa dair Sazişin əhəmiyyəti qeyd olunub, ötən müddət ərzində birgə reallaşdırılan layihələr nəzərdən keçirilib.
Söhbət zamanı tərəflər quyu tikintisi üçün texnologiyaların, elektrik dalma  nasoslarının (ESP) tətbiqi və quyular üzrə rəqəmsallaşmanın aparılması istiqamətində nəzərdə tutulan layihələr və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_dbe39e5b2d5bd46a6b00a784b_o.jpg
On 18 February 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with Amerino Gatti, Executive Vice President, Oilfield Services & Equipment at Baker Hughes.
During the meeting, the significance of the Cooperation Agreement signed between the parties in 2024 was highlighted, and the joint projects implemented over the past year were reviewed.
The parties exchanged views on planned projects related to the application of well construction technologies, the deployment of ESP (Electric Submersible Pump) systems, the digitalization of wells, and other opportunities of mutual interest.