https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_f430e4b98b642ea83b32ce371_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və müdafiə nazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) komandanı general-leytenant Namiq İslamzadə hava hücumundan müdafiə hərbi hissəsinin xidməti-döyüş fəaliyyətini yoxlayıb.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov hərbi hissənin komanda məntəqəsində xidməti tapşırıqların yerinə yetirilməsi və mövcud vəziyyət barədə məruzələri dinləyib.
Nazirliyin rəhbər heyəti ixtisas hazırlığı üzrə məşğələlərin keçirilməsini izləyib, şəxsi heyətin peşəkarlıq səviyyəsi, nəzəri biliklərinin tətbiqi, həmçinin silah və texnikadan düzgün istifadə bacarıqları yüksək qiymətləndirilib.
General-polkovnik Zakir Həsənov HHM bölmələrinin arsenalına yeni daxil edilmiş müasir silah və texnikanın taktiki-texniki xüsusiyyətlərinin keçirilən təlim və məşqlər zamanı dərindən öyrənilməsi, onların döyüş şəraitində effektiv tətbiq imkanlarının mənimsənilməsi, şəxsi heyətin bu vasitələrdən düzgün və təhlükəsiz istifadə bacarıqlarının artırılması barədə Hava Döyüş Komandanlığına müvafiq tapşırıqlar verib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_f430e4b98b642ea83b32ce371_o.jpg
Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов и заместитель министра обороны — командующий Военно-воздушными силами (ВВС), генерал-лейтенант Намиг Исламзаде проверили служебно-боевую деятельность воинской части противовоздушной обороны.
Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов в командном пункте воинской части заслушал доклады о выполнении служебных задач и текущей обстановке.
Руководящий состав министерства понаблюдал за проведением занятий по профессиональной подготовке, был высоко оценен уровень профессионализма личного состава, применение теоретических знаний, а также умение правильно пользоваться оружием и техникой.
Генерал-полковник Закир Гасанов дал соответствующие поручения командованию воздушного боя по углубленному изучению тактико-технических характеристик современного вооружения и техники, поступивших в арсенал подразделений ПВО, освоению возможностей их эффективного применения в боевых условиях, совершенствованию навыков правильного и безопасного использования этих средств личным составом.