https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_f430e4b98b642ea83b32ce371_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və müdafiə nazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) komandanı general-leytenant Namiq İslamzadə hava hücumundan müdafiə hərbi hissəsinin xidməti-döyüş fəaliyyətini yoxlayıb.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov hərbi hissənin komanda məntəqəsində xidməti tapşırıqların yerinə yetirilməsi və mövcud vəziyyət barədə məruzələri dinləyib.
Nazirliyin rəhbər heyəti ixtisas hazırlığı üzrə məşğələlərin keçirilməsini izləyib, şəxsi heyətin peşəkarlıq səviyyəsi, nəzəri biliklərinin tətbiqi, həmçinin silah və texnikadan düzgün istifadə bacarıqları yüksək qiymətləndirilib.
General-polkovnik Zakir Həsənov HHM bölmələrinin arsenalına yeni daxil edilmiş müasir silah və texnikanın taktiki-texniki xüsusiyyətlərinin keçirilən təlim və məşqlər zamanı dərindən öyrənilməsi, onların döyüş şəraitində effektiv tətbiq imkanlarının mənimsənilməsi, şəxsi heyətin bu vasitələrdən düzgün və təhlükəsiz istifadə bacarıqlarının artırılması barədə Hava Döyüş Komandanlığına müvafiq tapşırıqlar verib.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_f430e4b98b642ea83b32ce371_o.jpg
The Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov and the Deputy Minister of Defense – Commander of the Air Force, Lieutenant General Namig Islamzade inspected the service and combat activities of air defense military unit.
At the military unit's command post, the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov was reported on the fulfillment of assigned service tasks and current situation.
The Ministry’s leadership observed the conduct of specialized training sessions. The personnel’s level of professionalism, their ability to apply theoretical knowledge in practice, as well as their skills in the proper use of weapons and equipment were highly commended.
Colonel General Zakir Hasanov gave relevant instructions to the air combat command to ensure the in-depth study of the tactical and technical characteristics of modern weapons and equipment recently introduced into the armament of the air defense units during training and exercises, to master their effective employment in combat conditions, and to enhance personnel’s skills in their proper and safe use.