https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_cae20ef034e4a5db691a11006_o.jpg
2026-cı ilin hazırlıq planına əsasən, Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutda keçirilən cüdo, yunan-Roma və sərbəst güləş üzrə ordu birinciliyi başa çatıb.
Bağlanış mərasimində Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və Vətən uğrunda canından keçən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ifa olunub.
Tədbirdə çıxış edənlər bu cür yarışların Azərbaycan Ordusunun şəxsi heyətinin fiziki hazırlığının yüksək səviyyədə saxlanılmasında əhəmiyyətini xüsusi vurğulayıb, qalib komandaları təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar. Bildirilib ki, birincilikdə cüdo, yunan-Roma və sərbəst güləş üzrə 10 çəki dərəcəsində 11 komandadan ümumilikdə 297 idmançı mübarizə aparıb.
Yarışların hakimləri tərəfindən topladıqları xallara uyğun olaraq fərdi və komandalar üzrə qaliblər elan edilib.
Sonra qalib komandalara kubok, fərdi nəticələrə görə isə hərbi qulluqçulara fəxri fərman, medallar və diplomlar təqdim olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_cae20ef034e4a5db691a11006_o.jpg
В соответствии с планом подготовки на 2026 год, в Азербайджанской Армии завершилось первенство по дзюдо, греко-римской и вольной борьбе.
На церемонии закрытия, организованном в Военном институте имени Гейдара Алиева, минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя Родины. В исполнении военного оркестра прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Выступившие на мероприятии особо подчеркнули важность подобных соревнований для поддержания высокого уровня физической подготовки личного состава Азербайджанской Армии, поздравили команды-победители и пожелали им успехов в дальнейшей деятельности. Было отмечено, что в первенстве по дзюдо, греко-римской и вольной борьбе в 10 весовых категориях приняли участие в общей сложности 297 спортсменов из 11 команд.
В соответствии с набранными баллами, определёнными судьями соревнований, были объявлены победители в личном и командном зачётах.
Затем командам-победителям были вручены кубки, а военнослужащим за индивидуальные результаты — почётные грамоты, медали и дипломы.