https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_33c340eb344bd3c8a8044b88a_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Əbu-Dabi Əmirliyinin Bələdiyyələr və nəqliyyat departamentinin sədri Məhəmməd Əli Əl-Şorafanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Əbu-Dabi və Azərbaycan arasında şəhər nəqliyyatının inkişafı sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Bakı şəhərində həyata keçirilən nəqliyyatın optimallaşdırılması tədbirləri, yeni elektrikli avtobusların alınması, eləcə də mikromobillik və parklanma infrastrukturunun yaradılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_33c340eb344bd3c8a8044b88a_o.jpg
Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Transport, met with a delegation led by Mohammed Ali Al Shorafa, Chairman of the Department of Municipalities and Transport of the Emirate of Abu Dhabi.
During the meeting, the sides discussed opportunities for cooperation between Abu Dhabi and Azerbaijan in the field of urban transport development.
They also exchanged views on transport optimization measures implemented in the city of Baku, the procurement of new electric buses, as well as the development of micromobility and parking infrastructure.