Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən həyata keçirilən “Qırmızı Ürəklər” Təhsil Təqaüd Proqramının qalibləri ilə onlara təhsil yolunda dəstək göstərən donorlar arasında görüş təşkil olunub. Səmimi, səhər yeməyi formatında keçirilən görüşdə donorlar öz həyat və peşəkar karyera təcrübələrini tələbələrlə bölüşərək onlara tövsiyələrini veriblər. Təqaüd proqramının qalibləri isə karyera planları, akademik nailiyyətləri və təhsil fəaliyyətləri barədə məlumat verərək öz suallarını ünvanlayıblar.
Görüşdə Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin müavini, Baş Korporativ Satış İnzibatçısı Fərid Hidayətzadə, İdarə Heyətinin üzvü, Baş Komplayens İnzibatçısı Kamal Abdullayev, eləcə də Birbank Private müştəriləri iştirak ediblər.
Qırmızı Ürəklər Fondunun prezidenti Yusif Poladov iştirakçılara “Qırmızı Ürəklər” Təhsil Təqaüd Proqramı və “Onu Oxut” aksiyası ilə bağlı ətraflı məlumat verərək qeyd edib ki, bu il ilk dəfə olaraq tələbələrə təqaüd aldıqları müddət ərzində donorlar tərəfindən mentor proqramı ilə dəstək olunacaq.
Qeyd edək ki, 2024-cü ildən etibarən “Qırmızı Ürəklər” Təhsil Təqaüd Proqramı Qırmızı Ürəklər Fondunun və Təhsilin İnkişafı Fondunun tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilir. 2025-2026-cı tədris ili üzrə elan olunan proqrama 995 nəfər müraciət edib, 73 namizəd müsahibə mərhələsinə dəvət olunub və 20 tələbə qalib elan olunub. Təqaüd proqramı çərçivəsində Birbank Private müştərilərinin dəstəyi ilə 10 tələbəyə təqaüd verilir.
“Red Hearts” – Qırmızı Ürəklər Fondu 2020-ci ildə Kapital Bank-ın bir qrup əməkdaşı tərəfindən könüllü qrupu olaraq fəaliyyətə başlamışdır. Həmin ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji tarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərlə çıxış edən “Red Hearts”ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyəti ətrafında birləşdirməkdir. Qırmızı Ürəklər Fondunun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərək sözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün https://redhearts.az saytına daxil ola bilərsiniz.

A meeting was held between the winners of the “Red Hearts” educational scholarship program, implemented by the Red Hearts Foundation, and the donors who support them on their educational journey. In a friendly breakfast setting, the donors shared their life and professional experiences with the students and offered valuable advice. The scholarship recipients, in turn, spoke about their career plans, academic achievements, and educational activities, and posed questions to the donors.
The event was attended by Farid Hidayatzade, Deputy Chairman of the Management Board, Chief Corporate Sales Officer at Kapital Bank, Kamal Abdullayev, Board member, Chief Compliance Officer, as well as clients of Birbank Private.
Yusif Poladov, President of the Red Hearts Foundation, provided participants with detailed information about the “Red Hearts” educational scholarship program and the “Onu Oxut” (Donate for Education) campaign, noting that, for the first time this year, students will receive mentoring support from donors throughout the duration of their scholarship.
Since 2024, the “Red Hearts” educational scholarship program has been implemented in partnership between the Red Hearts Foundation and the Education Development Fund. For the 2025–2026 academic year, 995 applications were submitted, 73 candidates were invited to the interview stage, and 20 students were selected as winners. Within the scholarship program, with support from Birbank Private clients, 10 students receive full scholarships.