AZAL bayramlarla əlaqədar Naxçıvana səfərləri əvvəlcədən planlaşdırmağı tövsiyə edir
AZAL bayramlarla əlaqədar Naxçıvana səfərləri əvvəlcədən planlaşdırmağı tövsiyə edir AZAL bayramlarla əlaqədar Naxçıvana səfərləri əvvəlcədən planlaşdırmağı tövsiyə edir
Novruz və Ramazan bayramları ərəfəsində, xüsusilə də bayram günlərində Bakı–Naxçıvan–Bakı marşrutu üzrə hava daşımalarına tələbat ənənəvi olaraq artır. Bu səbəbdən Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL qeyd olunan dövrdə bu istiqamətdə səyahət etməyi planlaşdıran sərnişinlərə aviabiletləri əvvəlcədən əldə etməyi tövsiyə edir.
Hazırda qüvvədə olan uçuş cədvəlinə əsasən, bayramlar ərəfəsində və istirahət günlərində Bakı–Naxçıvan–Bakı marşrutu üzrə gün ərzində 8–10 müntəzəm reysin (gediş-gəliş 16–20 reys) yerinə yetirilməsi planlaşdırılıb. Zərurət yarandığı halda tələbata uyğun olaraq uçuşların sayının daha da artırılması nəzərdə tutulur. Beləliklə, Naxçıvan istiqamətində hava nəqliyyatı əlaqəsinin müntəzəmliyi və fasiləsizliyi planlama zamanı əsas götürülür.
Qeyd edək ki, mülki aviasiya fəaliyyəti təsdiq edilmiş uçuş əməliyyat planı çərçivəsində həyata keçirilir. Sözügedən plan uçuş cədvəlinin formalaşdırılmasını, hava gəmilərinin uçuşlara hazırlanmasını, məcburi texniki və əməliyyat yoxlamalarının aparılmasını, eləcə də təhlükəsizlik və xidmət keyfiyyətinə yönəlmiş digər tədbirləri əhatə edir. Bununla əlaqədar olaraq hava daşımalarının səmərəli təşkili məqsədilə sərnişinlərə səyahətlərini öncədən planlaşdırmaq məsləhət görülür.
Aviabiletləri aviaşirkətin azal.az rəsmi saytından, mobil tətbiqindən və ya AZAL-ın kassalarından əldə etmək mümkündür.

Ahead of the Novruz and Ramadan holidays, particularly on public holiday dates, demand for air travel on the Baku-Nakhchivan-Baku route traditionally increases. In this regard, Azerbaijan’s national air carrier, AZAL, recommends that passengers planning to travel on this route purchase their airline tickets in advance.
According to the current flight schedule, 8–10 regular flights per day (16–20 round-trip flights) are planned on the Baku-Nakhchivan-Baku route in the period leading up to the holidays and on days off. If necessary, the number of flights may be increased in line with passenger demand. Ensuring the regularity and continuity of air transport services to Nakhchivan remains one of AZAL’s key operational priorities.
AZAL notes that civil aviation operations are carried out in accordance with an approved flight operations plan, which includes flight scheduling, aircraft preparation, mandatory technical and operational checks, and other measures aimed at ensuring flight safety and service quality. To support the efficient organization of air transportation during the holiday period, passengers are once again advised to plan their trips in advance.
Flight tickets can be purchased via AZAL’s official website www.azal.az, the airline’s mobile application, or at AZAL ticket offices.