https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_3857d6ae00309d69514ef62b3_o.jpg
“Kürsəngi” və “Qarabağlı” neft yataqlarını əhatə edən Reabilitasiya, Kəşfiyyat, İşlənmə və Hasilatın Pay Bölgüsü (RKİHPB)” üzrə Saziş əsasında rəhbər komitənin növbəti iclası keçirilib.
“Salyan Oil Limited” şirkətinin saziş ərazisində keçirilən iclasda SOCAR-ın vitse-prezidenti Babək Hüseynov, “GL Investment” MMC-nin baş icraçı direktoru Asif Zeynalov və “SOCAR Upstream Management İnternational”ın rəhbər heyəti iştirak ediblər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin büstü önünə gül dəstələri qoyublar.
İclasda 2025-ci il üzrə illik Fəaliyyət Proqramına və büdcənin icra hesabatına dair təqdimatlar dinlənilib, həmçinin 2026-cı il üçün təklif olunan Fəaliyyət Proqramı və büdcə sənədi müzakirə olunub.
Tədbir iştirakçıları, həmçinin “Salyan Oil Limited” Əməliyyat Şirkətinin “Qarabağlı” yatağında yerləşən 6-cı sahəyə, “Kürsəngi” yatağında yeni istismara verilmiş 810 saylı quyuya və qazması davam etdirilən 811 saylı quyuya baxış keçiriblər.
Səfər zamanı istehsalat prosesləri yerində qiymətləndirilib və mövcud fəaliyyətlə bağlı müzakirələr aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_3857d6ae00309d69514ef62b3_o.jpg
The next Steering Committee meeting was held under the Rehabilitation, Exploration, Development and Production Sharing Agreement (RKEDPSA) covering the Kursangi and Karabagli oil fields.
The meeting, held in the contract area of Salyan Oil Limited, was attended by SOCAR Vice President Babek Huseynov, Chief Executive Officer of GL Investment LLC Asif Zeynalov, and the management of SOCAR Upstream Management International.
At the outset, the participants laid flowers at the bust of the National Leader of the Azerbaijani people, Heydar Aliyev.
During the meeting, presentations were delivered on the 2025 Annual Activity Program and the budget execution report, and the proposed Activity Program and budget document for 2026 were discussed.
The participants also visited Area 6 of the Karabaghli field operated by Salyan Oil Limited, as well as the newly commissioned Well No. 810 and the ongoing drilling operations at Well No. 811 at the Kursangi field.
During the visit, production processes were assessed on site and discussions were held on ongoing activities.