Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlığa start verilib. Tərəflər yeni əməkdaşlığı ötən gün imzaladıqları memorandum ilə rəsmiləşdiriblər. Memorandum çərçivəsində akademiya və bank arasında təcrübə proqramlarının həyata keçirilməsi, tələbələrin elmi fəaliyyətində bank mütəxəssislərinin dəstəyi, birgə tədris planının hazırlanması, müxtəlif mövzularda təlimlərin, elmi konfransların təşkili kimi bir çox məqamlar nəzərdə tutulub.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Milli Aviasiya Akademiyasının birinci prorektoru Ədalət Səmədov qonaqlara təhsil ocağının fəaliyyəti, strukturu və inkişaf mərhələləri  barədə məlumat verib. Daha sonra prorektor Gülnarə Əhmədova Akademiyanın rektoru, akademik Arif Paşayevin Azərbaycan elminin, xüsusilə mülki aviasiya sahəsinin inkişafındakı töhfələrindən söhbət açıb.
Bir ekosisteminin və Kapital Bank-ın Baş İcraçı direktoru Fərid Hüseynov isə Akademiya ilə əməkdaşlığın bankın gələcəyə baxışını daha da gücləndirdiyini vurğulayıb. “Bu gün imzaladığımız memorandum əməkdaşlığımızı yeni mərhələyə daşıyır. Biz istəyirik ki, tələbələriniz sabahın mütəxəssisləri kimi yetişərkən bizim ekosistemin imkanlarından, təcrübə proqramlarımızdan və real layihələrimizdən maksimum faydalansınlar”.
Qeyd edək ki, tədbirdə Təhsilin İnkişafı Fondu və Milli Aviasiya Akademiyası arasında da əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Memoranduma əsasən Akademiya TələbəPlus layihəsinə qoşulub. Xatırladaq ki, ötən il Kapital Bank, Təhsilin İnkişafı Fondu və “Visa” beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkəti arasında bağlanan  memoranduma əsasən TələbəPlus layihəsi start götürüb. Layihə tələbələrə sosial layihələrdə iştirak etmək, yüzlərlə partnyor mağazalarında endirimlərdən yararlanmaq, Birbank mobil tətbiqində kart xərclərinə nəzarət etmək kimi, bir çox rəqəmsal fürsətlər təqdim edir.
Gənclərin maliyyə savadlılığının artırılmasına yönələn layihə ilə bağlı çıxış edən Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Nicat Məmmədli bildirib ki, TələbəPlus layihəsinin əsas məqsədi tələbələri dəstəkləmək, onların sosial rifahını yaxşılaşdırmaq və təhsillərinə daha çox vaxt ayırmaları üçün əlverişli şərait yaratmaqdır. O qeyd edib ki, Milli Aviasiya Akademiyasının layihəyə qoşulması ilə ali təhsil müəssisələrinin sayı 27-yə çatıb, layihədən faydalanan tələbələrin sayı isə 200 mindən çoxdur.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 115 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az  səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Kapital Bank и Национальной академией авиации
Подписан меморандум о сотрудничестве между Kapital Bank и Национальной академией авиации Подписан меморандум о сотрудничестве между Kapital Bank и Национальной академией авиации
Первый банк страны  Kapital Bank и Национальная академия авиации Азербайджана объявили о начале сотрудничества. Новые партнерские отношения были официально закреплены меморандумом, подписанным накануне.
В рамках документа предусмотрена реализация совместных программ стажировок, участие специалистов банка в научной деятельности студентов, разработка совместных учебных планов, а также организация тренингов, научных конференций и обучающих мероприятий по различным направлениям.
Открывая мероприятие вступительным словом, первый проректор Национальной академии авиации Адалет Самедов проинформировал гостей о деятельности учебного заведения, его структуре и этапах развития. Затем проректор Гюльнара Ахмедова рассказала о вкладе ректора Академии, академика Арифа Пашаева, в развитие азербайджанской науки, в частности в сфере гражданской авиации.
В свою очередь главный исполнительный директор экосистемы Bir и Kapital Bank Фарид Гусейнов подчеркнул, что сотрудничество с Академией усиливает стратегическое видение банка, ориентированное на будущее. «Подписанный сегодня меморандум выводит наше взаимодействие на новый уровень. Мы хотим, чтобы ваши студенты, формируясь как специалисты завтрашнего дня, максимально использовали возможности нашей экосистемы, программы стажировок и реальные проекты», – отметил он.
Отметим, что в рамках мероприятия также был подписан меморандум о сотрудничестве между Фондом Развития Образования и Национальной академией авиации. Согласно документу, Академия присоединилась к проекту TələbəPlus. Напомним, что запуск проекта TələbəPlus был осуществлён в прошлом году на основании меморандума, подписанного между Kapital Bank, Фондом Развития Образования и международной платежной технологической компанией Visa.
Проект предоставляет студентам широкий спектр цифровых возможностей, включая участие в социальных инициативах, получение скидок в сотнях партнерских магазинов, контроль карточных расходов через мобильное приложение Birbank и другие сервисы.
Выступая по проекту, направленному на повышение финансовой грамотности молодежи, председатель Правления Фонда Развития Образования Ниджат Мамедли отметил, что основная цель TələbəPlus – поддержка студентов, улучшение их социального благосостояния и создание благоприятных условий для того, чтобы они могли уделять больше времени обучению. По его словам, с присоединением Национальной академии авиации количество вузов, участвующих в проекте, достигло 27, а число студентов-пользователей превысило 200 тысяч.
Kapital Bank – первый банк страны, входит в состав PASHA Holding и обладает крупнейшей сетью обслуживания в Азербайджане: 115 филиалов и 53 отделений по всей стране. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для оформления заявки на потребительский кредит: h HYPERLINK "https://kbl.az/prgtk"t HYPERLINK "https://kbl.az/prgtk"tps://kbl.az/prgtk. Для заказа карты Birbank: https://kbl.az/prcrc.