Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank və Milli Aviasiya Akademiyası arasında əməkdaşlığa start verilib. Tərəflər yeni əməkdaşlığı ötən gün imzaladıqları memorandum ilə rəsmiləşdiriblər. Memorandum çərçivəsində akademiya və bank arasında təcrübə proqramlarının həyata keçirilməsi, tələbələrin elmi fəaliyyətində bank mütəxəssislərinin dəstəyi, birgə tədris planının hazırlanması, müxtəlif mövzularda təlimlərin, elmi konfransların təşkili kimi bir çox məqamlar nəzərdə tutulub.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Milli Aviasiya Akademiyasının birinci prorektoru Ədalət Səmədov qonaqlara təhsil ocağının fəaliyyəti, strukturu və inkişaf mərhələləri  barədə məlumat verib. Daha sonra prorektor Gülnarə Əhmədova Akademiyanın rektoru, akademik Arif Paşayevin Azərbaycan elminin, xüsusilə mülki aviasiya sahəsinin inkişafındakı töhfələrindən söhbət açıb.
Bir ekosisteminin və Kapital Bank-ın Baş İcraçı direktoru Fərid Hüseynov isə Akademiya ilə əməkdaşlığın bankın gələcəyə baxışını daha da gücləndirdiyini vurğulayıb. “Bu gün imzaladığımız memorandum əməkdaşlığımızı yeni mərhələyə daşıyır. Biz istəyirik ki, tələbələriniz sabahın mütəxəssisləri kimi yetişərkən bizim ekosistemin imkanlarından, təcrübə proqramlarımızdan və real layihələrimizdən maksimum faydalansınlar”.
Qeyd edək ki, tədbirdə Təhsilin İnkişafı Fondu və Milli Aviasiya Akademiyası arasında da əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Memoranduma əsasən Akademiya TələbəPlus layihəsinə qoşulub. Xatırladaq ki, ötən il Kapital Bank, Təhsilin İnkişafı Fondu və “Visa” beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkəti arasında bağlanan  memoranduma əsasən TələbəPlus layihəsi start götürüb. Layihə tələbələrə sosial layihələrdə iştirak etmək, yüzlərlə partnyor mağazalarında endirimlərdən yararlanmaq, Birbank mobil tətbiqində kart xərclərinə nəzarət etmək kimi, bir çox rəqəmsal fürsətlər təqdim edir.
Gənclərin maliyyə savadlılığının artırılmasına yönələn layihə ilə bağlı çıxış edən Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Nicat Məmmədli bildirib ki, TələbəPlus layihəsinin əsas məqsədi tələbələri dəstəkləmək, onların sosial rifahını yaxşılaşdırmaq və təhsillərinə daha çox vaxt ayırmaları üçün əlverişli şərait yaratmaqdır. O qeyd edib ki, Milli Aviasiya Akademiyasının layihəyə qoşulması ilə ali təhsil müəssisələrinin sayı 27-yə çatıb, layihədən faydalanan tələbələrin sayı isə 200 mindən çoxdur.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 115 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az  səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

Kapital Bank, the country’s first bank, and the National Aviation Academy of Azerbaijan have announced the launch of a new partnership. The cooperation was officially formalized through the signing of a memorandum the day before.
The memorandum provides for the implementation of joint internship programs, involvement of bank specialists in students’ academic and research activities, development of joint curricula, as well as the organization of training sessions, scientific conferences, and educational events on various topics.
Opening the event with a welcoming address, First Vice-rector of the National Aviation Academy, Adalat Samadov, briefed the guests on the Academy’s activities, organizational structure, and stages of development. Subsequently, Vice-Rector Gulnara Ahmedova spoke about the contributions of the Academy’s Rector, Academician Arif Pashayev, to the development of Azerbaijani science, particularly in the field of civil aviation.
In his remarks, Chief Executive Officer of the Bir ecosystem and Kapital Bank, Farid Huseynov, emphasized that cooperation with the Academy strengthens the bank’s future-oriented strategic vision.
“The memorandum we signed today elevates our partnership to a new level. We want your students, as future professionals, to fully benefit from the opportunities offered by our ecosystem, our internship programs, and real-life projects,” he noted.
A memorandum of cooperation was signed during the event between the Education Development Fund and the National Aviation Academy. Under the agreement, the Academy joined the TələbəPlus project. The TələbəPlus initiative was launched last year based on a memorandum signed between Kapital Bank, the Education Development Fund, and the international payment technology company Visa.
The project offers students a wide range of digital opportunities, including participation in social initiatives, access to discounts at hundreds of partner stores, the ability to monitor card expenses through the Birbank mobile application, and other digital services.
Speaking about the project aimed at improving young people’s financial literacy, Chairman of the Board of the Education Development Fund, Nijat Mammadli, stated that the primary goal of TələbəPlus is to support students, enhance their social well-being, and create favorable conditions that allow them to devote more time to their studies. According to him, with the National Aviation Academy joining the initiative, the number of participating higher education institutions has reached 27, while the number of student beneficiaries has exceeded 200 000.