Parisdə Beynəlxalq Nəqliyyat Forumunun Nəqliyyatı İdarəetmə Şurasının fövqəladə sessiyası keçirilib. Beynəlxalq Nəqliyyat Forumu (BNF) Azərbaycanın sözügedən tədbirə sədrliyini yüksək qiymətləndirib.
İclasdan sonra BNF-nin sosial media hesabında paylaşılan açıqlamada iclasın uğurla idarə olunmasına və müzakirələrin səmərəli şəkildə yönləndirilməsinə görə Azərbaycana xüsusi minnətdarlıq ifadə edilib.
Fövqəladə sessiya nəqliyyat siyasəti üzrə dialoq üçün mühüm platforma rolunu oynayıb və ölkəmizin bu sahədə beynəlxalq əməkdaşlığa sadiqliyini növbəti dəfə nümayiş etdirib.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycanın BNF-yə prezidentliyi 6-8 may 2026-cı il tarixlərində “Dayanıqlı nəqliyyatın maliyyələşdirilməsi” mövzusunda keçiriləcək sammitlə yekunlaşacaq. BNF-yə prezidentlik ölkəmizin qlobal nəqliyyat siyasətinin formalaşdırılmasındakı rolunu daha da möhkəmləndirəcək.

An extraordinary session of the Transport Management Board of the International Transport Forum (ITF) was held in Paris. The ITF highly commended Azerbaijan’s chairmanship of the event.
Following the meeting, a statement posted on the ITF’s social media accounts expressed special gratitude to Azerbaijan for successfully managing the session and effectively steering the discussions.
The extraordinary session served as an important platform for dialogue on transport policy and once again highlighted Azerbaijan’s commitment to international cooperation in this field.
It should be noted that Azerbaijan’s presidency of the ITF will conclude with the summit on “Funding Resilient Transport”, scheduled for 6–8 May 2026. This presidency will further strengthen our country’s role in shaping global transport policy.