Parisdə Beynəlxalq Nəqliyyat Forumunun Nəqliyyatı İdarəetmə Şurasının fövqəladə sessiyası keçirilib. Beynəlxalq Nəqliyyat Forumu (BNF) Azərbaycanın sözügedən tədbirə sədrliyini yüksək qiymətləndirib.
İclasdan sonra BNF-nin sosial media hesabında paylaşılan açıqlamada iclasın uğurla idarə olunmasına və müzakirələrin səmərəli şəkildə yönləndirilməsinə görə Azərbaycana xüsusi minnətdarlıq ifadə edilib.
Fövqəladə sessiya nəqliyyat siyasəti üzrə dialoq üçün mühüm platforma rolunu oynayıb və ölkəmizin bu sahədə beynəlxalq əməkdaşlığa sadiqliyini növbəti dəfə nümayiş etdirib.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycanın BNF-yə prezidentliyi 6-8 may 2026-cı il tarixlərində “Dayanıqlı nəqliyyatın maliyyələşdirilməsi” mövzusunda keçiriləcək sammitlə yekunlaşacaq. BNF-yə prezidentlik ölkəmizin qlobal nəqliyyat siyasətinin formalaşdırılmasındakı rolunu daha da möhkəmləndirəcək.

В Париже прошла чрезвычайная сессия Совета по управлению транспортом Международного транспортного форума (МТФ). МТФ высоко оценил председательство Азербайджана на упомянутом мероприятии.
В заявлении, опубликованном в социальных сетях МТФ после заседания, была выражена особая благодарность Азербайджану за успешное управление заседанием и эффективное руководство дискуссиями.
Чрезвычайная сессия сыграла роль важной платформы для диалога по транспортной политике и в очередной раз продемонстрировала приверженность нашей страны международному сотрудничеству в этой сфере.
Отметим, что президентство Азербайджана в МТФ завершится саммитом на тему «Финансирование устойчивого транспорта», который пройдет 6-8 мая. Президентство в МТФ еще больше укрепит роль нашей страны в формировании глобальной транспортной политики.