Bakı Dövlət Universitetində (BDU) payız semestrinin imtahan sessiyası başa çatıb.
Bakalavriat səviyyəsində 923 qrup üzrə 21000-dən çox, magistratura səviyyəsində isə 455 ixtisaslaşma üzrə 2334 tələbə imtahan verib. Sessiya zamanı üzrlü və üzrsüz səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün fevralın 10-dək şərait yaradılacaq.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apellyasiya Komissiyası fəaliyyət göstərib. Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif və Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılmasını təmin edib.

В БГУ завершилась экзаменационная сессия осеннего семестра
В БГУ завершилась экзаменационная сессия осеннего семестра В БГУ завершилась экзаменационная сессия осеннего семестра
Завершилась экзаменационная сессия осеннего семестра в Бакинском государственном университете (БГУ).
Более 21 000 студентов сдали экзамены на уровне бакалавриата и 2334 — на уровне магистратуры. Студентам, не участвовавшим в экзаменах по уважительным и неуважительным причинам, будет предоставлена ​​возможность сдать экзамены по этим предметам до 10 февраля.
Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия обеспечили оперативный контроль за ходом сессии и прозрачность оценки знаний студентов. Комиссия в течение сессии обеспечила рассмотрение заявлений, предложений и жалоб, полученных по «Горячей линии» Министерства науки и образования относительно хода экзаменов.