https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_c814369f1511bf285592c6135_o.jpg
İnnovativ bankçılıq həlləri ilə seçilən Yelo Bank, artıq dördüncü dəfə Mastercard-ın təşkilatçılığı ilə keçirilən "Customer Tech Conference" tədbirinə ev sahibliyi edib. Yelo Bank-ın baş ofisində keçirilən konfrans, ölkənin bank sektorundan 50-dən çox rəhbər və mütəxəssisi bir araya gətirərək rəqəmsal ekosistemin gələcəyini müzakirə etmək üçün unikal platformaya çevrilib.
Builki konfransda ən son texnoloji trendlər və tətbiqi gözlənilən yeniliklər diqqət mərkəzində olub. Tədbir iştirakçıları maliyyə xidmətlərini daha sürətli və təhlükəsiz edəcək aşağıdakı strateji mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar:
- 2026-cı ilin ikinci rübü üçün Mastercard-ın qlobal texnoloji relizləri və onların yerli bazara inteqrasiyası;
- Ödənişlərin fərqli vasitəçilər və geniş şəbəkələr üzərindən aparılmasını təmin edən Agent Pay imkanları;
- İctimai nəqliyyatda nağdsız ödənişlərin genişləndirilməsi və tətbiq olunan müasir tranzit modelləri;
- Kiber-təhlükəsizlik, fırıldaqçılıqla mübarizə və müştəri məlumatlarının süni intellektlə qorunması həlləri.
Yelo Bank maliyyə sektorunun inkişafına təkan verən bu cür qlobal təşəbbüsləri dəstəkləməyə və innovasiyaların mərkəzində olmağa davam edəcək.
Debet kartı əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_c814369f1511bf285592c6135_o.jpg
Yelo Bank, известный своими инновационными решениями, уже в четвертый раз принял конференцию «Customer Tech Conference», организованную Mastercard. Мероприятие, прошедшее в головном офисе Yelo Bank, собрало более 50 руководителей и специалистов банковского сектора страны, став уникальной платформой для обсуждения будущего цифровой экосистемы.
В этом году в центре внимания конференции оказались последние технологические тренды и ожидаемые инновации. Участники мероприятия обменялись мнениями по стратегическим темам, направленным на повышение скорости и безопасности финансовых услуг:
- Глобальные технологические релизы Mastercard на второй квартал 2026 года и их интеграция на местный рынок;
- Возможности Agent Pay, обеспечивающие проведение платежей через различных посредников и широкие агентские сети;
- Развитие безналичных расчетов в общественном транспорте и внедрение современных транзитных моделей;
- Кибербезопасность, борьба с мошенничеством и решения на базе искусственного интеллекта для защиты данных клиентов.
Yelo Bank намерен и впредь поддерживать подобные глобальные инициативы, оставаясь в эпицентре инноваций, способствующих развитию финансового сектора Азербайджана.
Вам нужна дебетовая карта? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az