https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_c814369f1511bf285592c6135_o.jpg
İnnovativ bankçılıq həlləri ilə seçilən Yelo Bank, artıq dördüncü dəfə Mastercard-ın təşkilatçılığı ilə keçirilən "Customer Tech Conference" tədbirinə ev sahibliyi edib. Yelo Bank-ın baş ofisində keçirilən konfrans, ölkənin bank sektorundan 50-dən çox rəhbər və mütəxəssisi bir araya gətirərək rəqəmsal ekosistemin gələcəyini müzakirə etmək üçün unikal platformaya çevrilib.
Builki konfransda ən son texnoloji trendlər və tətbiqi gözlənilən yeniliklər diqqət mərkəzində olub. Tədbir iştirakçıları maliyyə xidmətlərini daha sürətli və təhlükəsiz edəcək aşağıdakı strateji mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar:
- 2026-cı ilin ikinci rübü üçün Mastercard-ın qlobal texnoloji relizləri və onların yerli bazara inteqrasiyası;
- Ödənişlərin fərqli vasitəçilər və geniş şəbəkələr üzərindən aparılmasını təmin edən Agent Pay imkanları;
- İctimai nəqliyyatda nağdsız ödənişlərin genişləndirilməsi və tətbiq olunan müasir tranzit modelləri;
- Kiber-təhlükəsizlik, fırıldaqçılıqla mübarizə və müştəri məlumatlarının süni intellektlə qorunması həlləri.
Yelo Bank maliyyə sektorunun inkişafına təkan verən bu cür qlobal təşəbbüsləri dəstəkləməyə və innovasiyaların mərkəzində olmağa davam edəcək.
Debet kartı əldə etmək istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_c814369f1511bf285592c6135_o.jpg
Yelo Bank, recognized for its innovative banking approach, has once again hosted the "Customer Tech Conference" organized by Mastercard Worldwide. Marking the fourth time this event has been held at Yelo Bank’s head office, the conference brought together over 50 executives and experts from the national banking sector, providing a premier platform to discuss the future of the digital ecosystem.
This year’s conference centered on the latest technological trends and upcoming innovations. Participants explored strategic solutions aimed at making financial services faster and more secure, focusing on:
- Mastercard's global technological releases for the second quarter of 2026 and their seamless integration into the local market;
- Agent Pay capabilities designed to facilitate payments across diverse intermediaries and expansive networks;
- The expansion of cashless payments in public transport and the implementation of modern transit models;
- Cybersecurity, fraud prevention, and AI-driven solutions for enhanced customer data protection.
Yelo Bank remains committed to supporting global initiatives that drive financial sector growth and staying at the forefront of banking innovation.