https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_0ec59e666c6cf19abba86a27d_o.jpg
Bakı Ali Neft Məktəbi Dövlət Məşğulluq Agentliyinin “Məzunların məşğulluq reytinqi” siyahısında ali məktəblər arasında məzunlarının məşğulluğunun orta göstəricilərinə görə ilk pillədədir.
Qeyd olunan reytinq 2018-2022-ci illəri əhatə edir və reytinqdə məzunların əmək bazarına inteqrasiyası, eləcə də işlə təmin olunma səviyyəsi əsas meyar olaraq götürülüb.
Qürurla bildiririk ki, Bakı Ali Neft Məktəbi əmək bazarının tələblərinə cavab verən, yüksək ixtisaslı kadrlar hazırlayır. Hazırda BANM məzunları SOCAR və onun müəssisələrində, transmilli korporasiyalarda, yerli və beynəlxalq şirkətlərdə, eləcə də dövlət qurumlarında uğurla fəaliyyət göstərirlər. Bununla yanaşı, məzunlarımızın bir qismi dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində magistratura və doktorantura səviyyələrində təhsillərini davam etdirirlər.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_0ec59e666c6cf19abba86a27d_o.jpg
Бакинская высшая школа нефти заняла первое место среди высших учебных заведений в рейтинге трудоустройства выпускников Государственного агентства по трудоустройству.
Указанный рейтинг охватывает период с 2018 по 2022 год, а основными критериями при его составлении были интеграция выпускников в рынок труда, а также уровень занятости.
С гордостью сообщаем, что Бакинская высшая школа нефти готовит высококвалифицированных специалистов, отвечающих требованиям рынка труда. В настоящее время выпускники БВШН успешно работают в компании SOCAR и ее предприятиях, транснациональных корпорациях, местных и международных компаниях, а также в государственных структурах.
Кроме того, часть наших выпускников продолжает свое обучение в магистратуре и докторантуре престижных высших учебных заведений по всему миру.