https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_dcc5583f4c698bc99f13ac245_o.jpg
Bank Respublika beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi strategiyası çərçivəsində dünyanın aparıcı maliyyə institutları ilə əlaqələrini möhkəmləndirməyə davam edir. Bu istiqamətdə atılan növbəti mühüm addım təkcə Çinin deyil, həm də dünyanın ən iri banklarından biri olan “Bank of China”da müxbir hesabın açılması oldu.
Bu əməkdaşlıq Bank Respublika-nın beynəlxalq müxbir bank şəbəkəsinin inkişafında vacib mərhələ olmaqla yanaşı, Bankın beynəlxalq maliyyə bazarlarında mövqelərinin daha da möhkəmlənməsinə, qlobal bank sisteminə daha dərin inteqrasiyasına, eləcə də aparıcı dünya maliyyə institutları üçün etibarlı tərəfdaş kimi işgüzar reputasiyasının güclənməsinə töhfə verir.
“Bank of China”da müxbir hesabın açılması Bank Respublika müştərilərinə xarici iqtisadi əməliyyatların həyata keçirilməsi zamanı yeni imkanlar yaradacaq. Belə ki, müştərilər, xüsusilə Çin istiqaməti üzrə valyuta əməliyyatlarını daha operativ, etibarlı və səmərəli şəkildə həyata keçirə biləcəklər.
1912-ci ildə təsis edilmiş “Bank of China” Çinin ən qədim və ən iri dövlət banklarından biridir. Bank geniş beynəlxalq şəbəkəyə malikdir, dünyanın 60-dan çox ölkəsində təmsil olunur, aktivləri 3 trilyon ABŞ dollarını ötür və korporativ və pərakəndə bankçılıq, ticarət maliyyələşdirilməsi, maliyyə institutlarına xidmətlər və qlobal bazarlarda əməliyyatlar sahəsində geniş spektrli maliyyə xidmətləri təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_dcc5583f4c698bc99f13ac245_o.jpg
Банк Республика в рамках стратегии расширения международного сотрудничества продолжает укреплять связи с ведущими мировыми финансовыми институтами. Очередным важным шагом в этом направлении стало открытие корреспондентского счета в одном из крупнейших банков не только Китая, но и всего мира — «Bank of China».
Данное сотрудничество стало важным этапом в развитии международной корреспондентской сети Банка Республика и способствует дальнейшему укреплению его позиций на международном финансовом рынке, более глубокой интеграции в глобальную банковскую систему, а также усилению деловой репутации Банка как надёжного партнёра для ведущих мировых финансовых институтов.
Открытие корреспондентского счета в «Bank of China» позволит клиентам Банка Республика получить новые возможности при осуществлении внешнеэкономических операций. В частности, клиенты смогут более оперативно, надёжно и эффективно проводить валютные операции, в том числе по направлениям Китая.
“Bank of China”, основанный в 1912 году, является одним из старейших и крупнейших государственных банков Китая. Банк обладает разветвленной международной сетью, представлен более чем в 60 странах мира, располагает активами свыше 3 трлн долларов США и предоставляет широкий спектр финансовых услуг в области корпоративного и розничного банкинга, торгового финансирования, обслуживания финансовых институтов и операций на глобальных рынках.