https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_dcc5583f4c698bc99f13ac245_o.jpg
Bank Respublika beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi strategiyası çərçivəsində dünyanın aparıcı maliyyə institutları ilə əlaqələrini möhkəmləndirməyə davam edir. Bu istiqamətdə atılan növbəti mühüm addım təkcə Çinin deyil, həm də dünyanın ən iri banklarından biri olan “Bank of China”da müxbir hesabın açılması oldu.
Bu əməkdaşlıq Bank Respublika-nın beynəlxalq müxbir bank şəbəkəsinin inkişafında vacib mərhələ olmaqla yanaşı, Bankın beynəlxalq maliyyə bazarlarında mövqelərinin daha da möhkəmlənməsinə, qlobal bank sisteminə daha dərin inteqrasiyasına, eləcə də aparıcı dünya maliyyə institutları üçün etibarlı tərəfdaş kimi işgüzar reputasiyasının güclənməsinə töhfə verir.
“Bank of China”da müxbir hesabın açılması Bank Respublika müştərilərinə xarici iqtisadi əməliyyatların həyata keçirilməsi zamanı yeni imkanlar yaradacaq. Belə ki, müştərilər, xüsusilə Çin istiqaməti üzrə valyuta əməliyyatlarını daha operativ, etibarlı və səmərəli şəkildə həyata keçirə biləcəklər.
1912-ci ildə təsis edilmiş “Bank of China” Çinin ən qədim və ən iri dövlət banklarından biridir. Bank geniş beynəlxalq şəbəkəyə malikdir, dünyanın 60-dan çox ölkəsində təmsil olunur, aktivləri 3 trilyon ABŞ dollarını ötür və korporativ və pərakəndə bankçılıq, ticarət maliyyələşdirilməsi, maliyyə institutlarına xidmətlər və qlobal bazarlarda əməliyyatlar sahəsində geniş spektrli maliyyə xidmətləri təqdim edir.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_dcc5583f4c698bc99f13ac245_o.jpg
China Is Now Closer: Bank Respublika Clients Can Conveniently Carry Out Banking Transactions with China
As part of its strategy to expand international partnerships, Bank Respublika continues to deepen cooperation with leading global financial institutions. A new milestone in this direction has been the establishment of a correspondent banking relationship with “Bank of China”, one of the largest financial institutions not only in China but worldwide.
This partnership marks an important step in strengthening Bank Respublika’s international correspondent banking network, enhancing its presence in global financial markets, accelerating integration into the international banking system, and reinforcing its reputation as a trusted partner for major international financial institutions.
Through this cooperation, Bank Respublika’s clients will gain expanded opportunities in foreign trade and cross-border transactions. In particular, they will benefit from faster, more secure and more efficient settlement and currency operations, especially for transactions involving China.
Founded in 1912, Bank of China is among China’s oldest and most influential state-owned banks. With a global network spanning more than 60 countries and total assets exceeding USD 3 trillion, the bank offers a comprehensive range of services across corporate and retail banking, trade finance, financial institutions services and global markets.