https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_836028ef0729997b38db39a00_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası uğurla davam edir.
Yanvarın 21-də bakalavriat səviyyəsində 301 qrup üzrə 6804 tələbə, magistratura səviyyəsində isə 138 ixtisaslaşmada 676 nəfər imtahan verir.
Ümumilikdə sessiya ərzində bakalavriat səviyyəsində 923 qrup üzrə 21000-dən çox, magistratura səviyyəsində isə 455 ixtisaslaşma üzrə 2334 tələbə imtahan verəcək.
Sessiya zamanı üzrlü və üzrsüz səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2026-cı ilin fevral ayının 2-dən 6-dək şərait yaradılacaq.
Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif və Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılmasını təmin edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_836028ef0729997b38db39a00_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) продолжается зимний экзаменационный семестр осеннего семестра 2025/2026 учебного года.
21 января экзамены сдадут 6804 студента бакалавриата и 676 студентов магистратуры.
В общей сложности за семестр экзамены сдадут более 21 000 студентов бакалавриата и 2334 студента магистратуры.
Студентам, которые не участвовали в экзаменах в течение сессии по уважительным и неуважительным причинам, будет предоставлена возможность сдать экзамены по этим предметам со 2 по 6 февраля 2026 года.
Для обеспечения оперативного контроля над ходом сессии и прозрачности оценки знаний студентов созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Комиссия в течение сессии будет обеспечивать рассмотрение заявлений, предложений и жалоб, полученных по «Горячей линии» Министерства науки и образования относительно хода экзаменов.