SportAccord 2026: Beynəlxalq idman liderləri Bakıda toplaşacaq
SportAccord 2026: Beynəlxalq idman liderləri Bakıda toplaşacaq SportAccord 2026: Beynəlxalq idman liderləri Bakıda toplaşacaq
Məlum olduğu kimi, bu ilin 24-28 may tarixlərində Bakı dünyanın ən nüfuzlu idman tədbirlərindən biri olan “SportAccord” Konvensiyasına ev sahibliyi edəcək.
Hazırda Konvensiya üçün “Early Bird” (erkən qeydiyyat) mərhələsi davam edir və 31 yanvar tarixinədək iştirakçılara ən əlverişli və xüsusi şərtlərlə qeydiyyat imkanı təqdim olunur.
SportAccord beynəlxalq idman federasiyalarını – həm Olimpiya, həm də qeyri-Olimpiya qurumlarını – birləşdirən yeganə qlobal çətir təşkilatdır. Hər il keçirilən SportAccord Konvensiyası qlobal idman elitasını — beynəlxalq federasiyaların rəhbərlərini, Beynəlxalq Olimpiya Komitəsinin üzvlərini, aparıcı yayımçıları və texnologiya şirkətlərini — bir araya gətirən əsas beynəlxalq platformadır.
Bakıda keçiriləcək Konvensiya Bakı Konqres Mərkəzi və Heydər Əliyev Mərkəzi ən müasir və nüfuzlu məkanlarında təşkil ediləcək. Qafqazın ən böyük konqres mərkəzi olan Bakı Konqres Mərkəzi iştirakçılara elit peşəkar mühit, beynəlxalq şəbəkələşmə (networking) və sərgi imkanları təqdim edəcək.
SportAccord 2026 yalnız beynəlxalq nümayəndələr üçün deyil, eyni zamanda Azərbaycanın idman federasiyalarının, klub rəhbərlərinin, idman marketinqi və media mütəxəssislərinin, gənc idman liderlərinin qlobal idman elitası ilə birbaşa təmas qurmaq imkanı yaradır.
Qeyd edək ki, erkən qeydiyyat mərhələsi – “Early Bird” – 31 yanvar tarixinədək davam edir.
Bu mərhələdə qeydiyyatdan keçən iştirakçılar Konvensiyada iştirak üçün xüsusi endirimli  şərtlərdən yararlana bilərlər.
Eyni zamanda, yerli şirkətlər və təşkilatlar üçün tərəfdaşlıq və sərgi imkanları mövcuddur. Bu, öz brendini qlobal idman elitası qarşısında təqdim etmək və beynəlxalq əməkdaşlıqlar qurmaq üçün unikal platformadır.

SportAccord 2026: Global Sports Leaders to Gather in Baku
SportAccord 2026: Global Sports Leaders to Gather in Baku SportAccord 2026: Global Sports Leaders to Gather in Baku
In May 2026, Baku will host one of the world’s most influential international sport and business events - the SportAccord Convention.
The Convention is currently in its Early Bird registration phase, offering participants the most advantageous and exclusive registration conditions until 31 January.
SportAccord is the only global umbrella organisation uniting international sports federations, both Olympic and non-Olympic. Its annual Convention serves as a key international platform, bringing together the global sports elite, including leaders of international federations, members of the International Olympic Committee, leading broadcasters, and technology companies.
The Baku edition of the Convention will take place at the city’s most modern and prestigious venues, including the Baku Convention Center and the Heydar Aliyev Center. As the largest convention center in the Caucasus, the Baku Convention Center offers participants an elite professional environment, extensive international networking opportunities, and state-of-the-art exhibition facilities.
SportAccord 2026 is not only designed for international delegates but also offers representatives of Azerbaijan’s sports federations, club executives, sports marketing and media professionals, and young sports managers and decision-makers a unique opportunity to engage directly with the global sports elite.
The Early Bird registration phase remains open until 31 January, allowing participants to benefit from special discounted rates and flexible participation conditions.
In addition, partnership and exhibition opportunities are available for local companies and organisations, providing a unique platform to showcase their brands to an international audience and establish valuable global collaborations.