Bakcell və Gənclər Fondu “İnnovasiya və Süni İntellekt” üzrə təqaüd proqramını elan edir
Bakcell və Gənclər Fondu “İnnovasiya və Süni İntellekt” üzrə təqaüd proqramını elan edir Bakcell və Gənclər Fondu “İnnovasiya və Süni İntellekt” üzrə təqaüd proqramını elan edir
İnnovasiya lideri Bakcell və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun birgə tərəfdaşlığı ilə gənclərin innovasiya, süni intellekt və rəqəmsal bacarıqlarının inkişafını dəstəkləyən yeni təqaüd proqramı yaradılıb.
Təqaüd proqramının təqdimatı çərçivəsində Bakcell-in baş direktoru Klaus Müller və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun İcraçı direktor vəzifəsini icra edən Yusif Vəliyev arasında Tərəfdaşlıq haqqında Anlaşma Bəyanatı imzalanıb. Tədbirdə müxtəlif dövlət qurumları və gənclər təşkilatlarının nümayəndələri də daxil olmaqla, 300-dən çox qonaq iştirak edib.
Təqaüd proqramı gənclər arasında innovativ düşüncə tərzinin formalaşdırılmasını və süni intellekt əsaslı texnologiyalarla işləmə bacarıqlarının artırılmasını hədəfləyir. Proqram çərçivəsində təqaüd haqqı qazanmış gənclər süni intellekt, data analitikası, proqramlaşdırma və UI/UX dizayn kimi gələcəyin peşələri üzrə praktiki bilik və bacarıqlara yiyələnmək imkanı əldə edəcəklər.
Birgə tərəfdaşlıq çərçivəsində keçirilən bu təşəbbüs gənclərin potensialının üzə çıxarılmasına, innovasiya ekosisteminin gücləndirilməsinə və gənc mütəxəssislərin formalaşmasına töhfə verməyi hədəfləyir. Tədris müddəti boyunca ümumilikdə 150 gəncin təqaüd proqramından yararlanması nəzərdə tutulur.
Təqaüd proqramına müraciət etmək istəyən 18-29 yaş arası və IT sahəsi üzrə baza biliklərinə sahib gənclər http://youthfoundation.az/ saytı vasitəsilə 16 fevral tarixinədək qeydiyyatdan keçə bilərlər.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_8bdb789406888321138325c2a_o.jpg
The innovation leader Bakcell, in partnership with the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, has launched a new scholarship program designed to foster innovation, artificial intelligence (AI), and digital skill development among young people.
The program was officially introduced with the signing of a Statement of Understanding on Partnership between Klaus Mueller, CEO of Bakcell, and Yusif Valiyev, Acting Executive Director of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan. The event was attended by over 300 guests, including representatives from various government agencies and youth organizations.
The scholarship aims to cultivate an innovative mindset and enhance AI-driven technological proficiency among youth. Scholarship recipients will gain practical expertise in the "jobs of the future," such as Artificial Intelligence, Data Analytics, Programming, and UI/UX Design.
This joint initiative is dedicated to unlocking the potential of young talent, strengthening the local innovation ecosystem, and shaping the next generation of specialists. A total of 150 young people are expected to benefit from the program throughout the training period.
Application Details: Young individuals aged 18–29 with foundational IT knowledge are invited to apply via the http://youthfoundation.az/ website. The application deadline is February 16.