https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_b1bfb9e0018385f3ff041a6b3_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası keçirilir.
Sessiya ərzində bakalavriat səviyyəsində 923 qrup üzrə 21000-dən çox, magistratura səviyyəsində isə 455 ixtisaslaşma üzrə 2334 tələbə imtahan verəcək.
Sessiya zamanı üzrlü və üzrsüz səbəblərdən imtahanda iştirak etməyən təhsilalanlara həmin fənlərdən imtahan vermək üçün 2026-cı ilin fevral ayının 2-dən 6-dək şərait yaradılacaq.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif və Elm və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin araşdırılmasını təmin edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_b1bfb9e0018385f3ff041a6b3_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) проходит зимняя экзаменационная сессия осеннего семестра 2025/2026 учебного года.
В ходе сессии экзамены сдадут более 21 000 студентов бакалавриата и 2334 студента магистратуры.
Студентам, не принявшим участие в экзаменах в течение сессии по уважительным и неуважительным причинам, будет предоставлена возможность сдать экзамены по этим предметам со 2 по 6 февраля.
Для обеспечения оперативного контроля за ходом сессии и прозрачности оценки знаний студентов созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Комиссия будет обеспечивать рассмотрение заявлений, предложений и жалоб, полученных через «Горячую линию» Министерства науки и образования в течение сессии.