https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_977a80741d865d08e2c54ec84_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsinin üzvləri Göygöl rayonunda yerli sakinlərlə cari il üzrə son görüşünü keçirib. Rayon İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə təşkil olunan görüşdə Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Novruzov, “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvləri, eləcə də şirkətin nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüşə Səhmdar Cəmiyyətinin hazırda hasilat işləri həyata keçirdiyi “Tülallar” qızıl mədənin yaxınlığında yerləşən Tülallar və Zurnabad kəndlərinin sakinləri qatılıblar.
Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Vüqar Novruzov “AzerGold” QSC-nin həyata keçirdiyi layihələrin rayonun sosial-ictimai və iqtisadi həyatında mühüm rol oynadığını vurğulayıb, görülən işləri yüksək qiymətləndirərək təşəkkürünü ifadə edib.
“AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədrin müavini, KSM Komitəsinin sədri Xəyyam Fərzəliyev “Tülallar” qızıl mədəninin istismara verilməsi ilə bölgədə məşğulluğun artırılması, Göygöl rayon əhalisinin rifah halının daha da yaxşılaşdırılması üçün atılan addımlardan danışıb.
X.Fərzəliyev “AzerGold” QS-nin fəaliyyəti nəticəsində 158 nəfər Göygöl rayon sakininin daimi işlə təmin edildiyini bildirib.
Görüşdə cari il ərzində uğurla həyata keçirilmiş sosial yardım aksiyaları, aqrar təsərrüfatların inkişafına dəstək, maarifləndirmə, ətraf mühitin mühafizəsi və digər istiqamətlər üzrə icra olunmuş layihələr ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Daha sonra vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, yeni təşəbbüslər müzakirə olunub. Sakinlər tərəfindən qaldırılan məsələlər araşdırılması və Cəmiyyətin səlahiyyətləri və mövcud qanunvericilik çərçivəsində həll edilməsi məqsədilə qeydiyyata alınıb.
Bildirilib ki, hədəf qruplarına yönəlmiş təşəbbüslərin icrası çərçivəsində kənd sakinləri ilə ənənəvi görüşlərin təşkili növbəti ildə də davam etdiriləcək.
Sonda 31 dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə “AzerGold” QSC adından görüş iştirakçılarına səmimi bayram təbrikləri çatdırılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_977a80741d865d08e2c54ec84_o.jpg
This final meeting of the year between members of AzerGold CJSC's Corporate Social Responsibility (CSR) Committee and residents in the Goygol region received support from the region's Executive Power. In attendance were Vugar Novruzov, Head of the Goygol Region Executive Power, members of the Board of Directors of AzerGold CJSC, and company representatives.
The meeting, organized with the support of the Executive Power of the region, was attended by residents of the villages of Tulallar and Zurnabad, located near the “Tulallar” gold mine, where the Joint Stock Company is currently carrying out mining operations.
Head of the Executive Power of Goygol Region, Vugar Novruzov, emphasized that the projects implemented by “AzerGold” CJSC play an important role in the socio-economic life of the region, highly appreciating the work done and expressing his gratitude.
Member of the Board of Directors of “AzerGold” CJSC - Deputy Chairman, Chairman of the CSR Committee, Khayyam Farzaliyev, spoke about the steps taken to increase employment in the region and further improve the well-being of the population of the Goygol region with the commissioning of the “Tulallar” gold mine.
Kh. Farzaliyev said that because of the activities of “AzerGold” CJSC, 158 residents of the Goygol region have been provided with permanent jobs.
The meeting held a wide exchange of views on the social assistance campaigns successfully implemented during the current year, projects implemented in support of the development of agricultural enterprises, education, environmental protection and other areas.
Then, citizens' appeals were listened to, and new initiatives were discussed. The issues raised by residents were registered for the purpose of investigating and resolving them within the framework of the Society's powers and existing legislation.
It was noted that the organization of traditional meetings with village residents within the framework of the implementation of initiatives aimed at target groups will continue next year.
Finally, on December 31 - Solidarity Day of World Azerbaijanis and New Year, sincere holiday greetings were conveyed to the meeting participants on behalf of "AzerGold" CJSC.