https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_3aac6dd007351f0abe7075c68_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev Universitetin Məşvərət Şurasının bir qrup üzvü ilə görüşüb.
Rektor Universitetin qocaman alimlərini 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edib, onlara işlərində və şəxsi həyatlarında uğurlar arzulayıb.
Rektor Məşvərət Şurası üzvlərini son zamanlar BDU-da həyata keçirilən yeniliklərlə tanış edib, infrastrukturun yenilənməsi istiqamətində işlərin davam edəcəyini bildirib.
Rektor qalib ölkəmiz və xalqımız üçün 2025-ci ilin çox əlamətdar olduğunu qeyd edib. BDU kollektivinin il ərzində məhsuldar işlədiyini, uğurlu layihələr və tədbirlər həyata keçirdiyini diqqətə çatdırıb. Onun sözlərinə görə, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 2026-cı ilin “Şəhərsalma və Memarlıq İli” elan edilməsi ölkənin ən böyük ali təhsil müəssisəsi olan BDU-nun qarşısına da mühüm öhdəliklər qoyur.
Daha sonra Məşvərət Şurası üzvlərinin BDU-da elm, tədris fəaliyyətinin daha da yaxşılaşdırması və “Şəhərsalma və Memarlıq İli” ilə əlaqədar təklifləri dinlənilib.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_3aac6dd007351f0abe7075c68_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился с группой членов Консультативного совета вуза.
Ректор поздравил ученых-старейшин университета с 31 Декабря – Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом, и пожелал им успехов в работе и личной жизни. Эльчин Бабаев представил членам Консультативного совета новшества, реализованные в БГУ, и заявил, что работа по обновлению инфраструктуры вуза будет продолжена. Ректор отметил, что 2025 год был очень значимым для нашей победоносной страны и народа. По словам Эльчина Бабаева, коллектив БГУ продуктивно работал в течение всего года, успешно реализуя проекты и мероприятия. По мнению ректора, объявление 2026 года «Годом градостроительства и архитектуры» Президентом Азербайджанской Республики также накладывает значительные обязательства на БГУ.
Затем были заслушаны предложения членов Консультативного совета относительно дальнейшего совершенствования научно-образовательной деятельности в БГУ и «Года градостроительства и архитектуры».