https://www.innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_b73de84eb0761d74b0ac3ba22_o.jpg
29 dekabr tarixində Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının Vəcihə Səmədova adına Sərgi salonunda Azərbaycan rəssamlarının əsərlərindən ibarət “İlin ən yaxşı əsəri” adlı yekun sərgi təşkil olunmuşdu.
Sərgidə Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı üzvlərinin 50-dən çox əsəri, o cümlədən rəngkarlıq, qrafika, heykəltəraşlıq və dekorativ-tətbiqi sənət əsərləri nümayiş etdirilib.
Sərgini açıq elan edən Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının sədri, Azərbaycanın Xalq rəssamı, professor Fərhad Xəlilov rəssamları qarşıdan gələn 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi günü və Yeni ilin gəlişi münasibətilə təbrik etdi və sərgi haqda ətraflı məlumat verdi. Sərginin təşkili ilə bağlı təşkilat komitəsi tərəfindən seçilmiş İlin ən yaxşı əsəri seçilmiş rəssamı elan olundu və ona Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının sertifikatı və mükafatı təqdim olundu. Bundan sonra Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının rəhbər heyəti və rəssalmarın birgə sərgiyə baxışı baş tutdu.
2025-ci ilin ən yaxşı əsərinin müəllifi istedadlı rəssam Nizami Atayevin “Toy” adlı rəngkarlıq əsəri seçilmişdir.

https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_b73de84eb0761d74b0ac3ba22_o.jpg
The final exhibition "Best Work of the Year" featuring works by Azerbaijani artists was held at the Vajiya Samedova Exhibition Hall of the Union of Artists of Azerbaijan on December 29.
The exhibition featured over 50 works by members of the Union of Artists of Azerbaijan, including paintings, graphics, sculpture, and decorative and applied arts.
Opening the exhibition, the Chairman of the Union of Artists of Azerbaijan, People's Artist of Azerbaijan, Professor Farhad Khalilov, congratulated the artists on the upcoming International Solidarity Day of Azerbaijanis on December 31 and the New Year, and provided detailed information about the exhibition. The artist selected by the exhibition's organizing committee was announced as the winner in the "Best Work of the Year" category and received a certificate and a prize from the Union of Artists of Azerbaijan. Following this, the leadership of the Union of Artists of Azerbaijan and the artists toured the exhibition together.