https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_27f28819f09b1f1e079e2542a_o.jpg
İnnovasiya lideri Bakcell Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Media savadlılığı” həftəsi çərçivəsində “Media Savadlılığı” Konfransının innovasiya tərəfdaşı olub.
Bakcell innovasiya tərəfdaşı kimi etibarlı informasiya mühitinin formalaşdırılması, dezinformasiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsi və cəmiyyətdə informasiya təhlükəsizliyinin təmin olunması üzrə müəyyən edilmiş əsas prioritetlərin həyata keçirilməsinə dəstək göstərib.
Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən 2022-ci ildən etibarən hər il dekabr ayında təşkil olunan “Media Savadlılığı” həftəsi çərçivəsində indiyədək 50-dən çox təlim və tədbir həyata keçirilib, ümumilikdə 3000-dən artıq iştirakçı media savadlılığı üzrə maarifləndirici proqramlarda iştirak edib. Qeyd edək ki, cari ildə həftə 15–22 dekabr tarixlərini əhatə edib və gənclər üçün xarici ekspertlərin iştirakı ilə müxtəlif təlimlər reallaşdırılıb.
Bakcell bu təşəbbüsə dəstək göstərməklə ölkədə media savadlılığının inkişafına və cəmiyyət üçün etibarlı informasiya mühitinin formalaşmasına töhfə verməyə davam edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_27f28819f09b1f1e079e2542a_o.jpg
Innovation leader Bakcell has been the innovation partner of the Media Literacy Conference held within the framework of Media Literacy Week, organized by the Media Development Agency.
As an innovation partner, Bakcell has supported the implementation of key priorities according to the creation of a reliable information environment, strengthening the fight against disinformation, and ensuring information security in society.
Since 2022, Media Literacy Week has been held annually in December by the Media Development Agency. To date, more than 50 trainings and events have taken place, with over 3,000 participants joining the literacy programs. It is worth noting that this year, the week runs from December 15 to 22, featuring specialized training sessions for youth with the participation of international experts.
By supporting this initiative, Bakcell continues to contribute to the development of media literacy in the country and the formation of a trustworthy information environment for the public.