https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_27f28819f09b1f1e079e2542a_o.jpg
İnnovasiya lideri Bakcell Medianın İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Media savadlılığı” həftəsi çərçivəsində “Media Savadlılığı” Konfransının innovasiya tərəfdaşı olub.
Bakcell innovasiya tərəfdaşı kimi etibarlı informasiya mühitinin formalaşdırılması, dezinformasiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsi və cəmiyyətdə informasiya təhlükəsizliyinin təmin olunması üzrə müəyyən edilmiş əsas prioritetlərin həyata keçirilməsinə dəstək göstərib.
Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən 2022-ci ildən etibarən hər il dekabr ayında təşkil olunan “Media Savadlılığı” həftəsi çərçivəsində indiyədək 50-dən çox təlim və tədbir həyata keçirilib, ümumilikdə 3000-dən artıq iştirakçı media savadlılığı üzrə maarifləndirici proqramlarda iştirak edib. Qeyd edək ki, cari ildə həftə 15–22 dekabr tarixlərini əhatə edib və gənclər üçün xarici ekspertlərin iştirakı ilə müxtəlif təlimlər reallaşdırılıb.
Bakcell bu təşəbbüsə dəstək göstərməklə ölkədə media savadlılığının inkişafına və cəmiyyət üçün etibarlı informasiya mühitinin formalaşmasına töhfə verməyə davam edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_27f28819f09b1f1e079e2542a_o.jpg
Инновационный лидер Bakcell выступил инновационным партнером Конференции по медиаграмотности, проведённой в рамках «Недели медиаграмотности», организованной Агентством по развитию медиа.
В качестве инновационного партнера Bakcell оказал поддержку реализации ключевых приоритетов, направленных на формирование надежной информационной среды, усиление борьбы с дезинформацией и обеспечение информационной безопасности в обществе.
«Неделя медиаграмотности», начиная с 2022 года, ежегодно проводится в декабре Агентством по развитию медиа. За этот период было организовано более 50 тренингов и мероприятий, в которых приняли участие свыше 3 000 человек. В текущем году неделя охватила период с 15 по 22 декабря и включала специализированные обучающие сессии для молодежи с участием международных экспертов.
Поддерживая данную инициативу, Bakcell продолжает вносить вклад в развитие медиаграмотности в стране и формирование для общества устойчивой и надежной информационной среды.