https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_8fffb3e40d401e43a86404f18_o.jpg
İnnovasiya lideri Bakcell “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyi tərəfindən təsis edilən “Kaşalata” kafede “İnklüzivlikdə İnnovativ Həllər” adlı tədbir təşkil edib. Tədbirin əsas məqsədi rəqəmsallaşan dünyada neyro-müxtəlifliyi olan şəxslər üçün inklüziv yanaşmaların inkişafını təşviq etmək, bu sahədə mövcud innovativ həll modellərini müzakirə etmək olub. Tədbirdə dövlət, özəl şirkət, həmçinin QHT və media nümayəndələri də daxil olmaqla ümumilikdə 40-a yaxın qonaq iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində inklüziv cəmiyyətin qurulmasında tətbiq edilən ən son yeniliklər, bu sahədə məşğulluq və təhsil imkanlarının genişləndirilməsi, həmçinin sosial sahibkarlıq modellərinin tətbiqi ətrafında geniş müzakirələr aparılıb. “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin təsisçisi və sədri Aytən Eynalovanın moderatorluğu ilə keçirilən müzakirədə millət vəkili Fariz İsmayılzadə, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Sadiq Əliyev, Mərkəzi Bankın Maliyyə Texnologiyaları və İnnovasiyalar Departamentinin direktoru Fidan Tofidi və Bakcell-in İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ kommunikasiyalar üzrə direktoru Aysel Süleymanova çıxış ediblər.
“Bakcell olaraq innovasiya yanaşmamızın əsasında cəmiyyətin hər bir üzvü üçün müasir imkanlar yaratmaq dayanır. “Birgə və Sağlam” ilə güclü əməkdaşlığımız inklüziv cəmiyyətin formalaşdırılması istiqamətində davamlı dəstəyin göstəricisidir və biz bu kimi təşəbbüsləri gələcəkdə artırmağı hədəfləyirik”, – deyə Bakcell-in İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ kommunikasiyalar üzrə direktoru Aysel Süleymanova bildirib.
Bakcell inklüziv cəmiyyətin qurulmasına dəstək strategiyası çərçivəsində neyro-müxtəlifliyi olan şəxslərin inkişafını, bərabər imkanların yaradılmasını və inklüziv yanaşmaların genişləndirilməsini hədəfləyən layihələri davamlı şəkildə həyata keçirir. Şirkət yeni texnoloji və sosial təşəbbüslər vasitəsilə cəmiyyətin dayanıqlı inkişafına töhfə verir.
“Birgə və Sağlam” İctimai Birliyi neyro-müxtəlifliyi olan şəxslərin və onların ailələrinin sosial rifahını dəstəkləyir, autizmli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyası, inklüziv təhsil və məşğulluq imkanlarının artırılmasına yönəlmiş layihələr həyata keçirir. “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin təşəbbüsü ilə təsis edilmiş “Kaşalata” kafe neyro-müxtəlifliyi olan gənclərin məşğulluğunu dəstəkləyən mühüm bir sosial layihədir.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_8fffb3e40d401e43a86404f18_o.jpg
Innovation leader Bakcell organized the event titled “Innovative Solutions for Inclusion” at the Kashalata café, established by the “Birgə və Sağlam” Public Union. The main objective of the event was to promote the development of inclusive approaches for individuals with neurodiversity in a rapidly digitalizing world, as well as to discuss existing innovative solution models in this field. The event brought together around 40 guests, including representatives of government bodies, private companies, NGOs, and the media.
As part of the event, extensive discussions were held on the latest innovations applied in building an inclusive society, expanding employment and education opportunities in this field, as well as the implementation of social entrepreneurship models. Moderated by Aytan Eynalova, Founder and Chair of the “Birgə və Sağlam” Public Union, the discussion featured speeches by Member of Parliament Fariz Ismayilzade, Chairman of the Board of the State Employment Agency Sadig Aliyev, Director of the Financial Technologies and Innovations Department of the Central Bank Fidan Tofidi, and Bakcell’s Director of Public Relations and Corporate Communications Aysel Suleymanova.
“As Bakcell, our innovation-driven approach is based on creating modern opportunities for every member of society. Our strong cooperation with ‘Birgə və Sağlam’ is a clear demonstration of our continued support toward building an inclusive society, and we aim to further expand such initiatives in the future,” said Bakcell’s Director of Public Relations and Corporate Communications Aysel Suleymanova.
Within the framework of its strategy to support the development of an inclusive society, Bakcell consistently implements projects aimed at fostering the development of individuals with neurodiversity, creating equal opportunities, and expanding inclusive approaches. Through new technological and social initiatives, the company contributes to the sustainable development of society.
The “Birgə və Sağlam” Public Union supports the social well-being of individuals with neurodiversity and their families and implements projects aimed at the social integration of individuals with autism, inclusive education, and the expansion of employment opportunities. Established at the initiative of the “Birgə və Sağlam” Public Union, the Kashalata café is an important social project that supports the employment of young people with neurodiversity.