Müdafiə naziri döyüş hazırlığı üzrə məşğələləri izləyib - VİDEO
Müdafiə naziri döyüş hazırlığı üzrə məşğələləri izləyib - VİDEO Müdafiə naziri döyüş hazırlığı üzrə məşğələləri izləyib - VİDEO
Oktyabrın 15-də Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti təlim mərkəzlərindən birində olub.
Müdafiə naziri təlim mərkəzinin yeni istifadəyə verilmiş ümumqoşun atış meydanında hərbi qulluqçuların atəş hazırlığı üzrə keçirilən məşğələlərini izləyib.
Məruzə edilib ki, atış meydanında şəxsi heyətin döyüş texnikası və müxtəlif növ atıcı silahlardan atış çalışmalarının, həmçinin atəş hazırlığı üzrə normativlərin yerinə yetirilməsi üçün atış sahələri və taktiki siniflər mövcuddur.
Müdafiə naziri hərbi qulluqçuların vəzifə borclarının dərindən mənimsənilməsi, atəş hazırlığı üzrə normativlərin dəqiq yerinə yetirilməsi, o cümlədən döyüş hazırlığının daha da yüksəldilməsi istiqamətində müvafiq tapşırıqlar verib.

https://innews.az/uploads/news/2022-10/_innews_e8e54b9f20f8a9940890b6207_o.jpg
On October 15, the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, and the leadership of the Ministry visited one of the training centers.
The Defense Minister watched the firing training classes at the newly commissioned combined-arms firing range of the training center.
It was reported that on the firing range there are shooting areas and tactical rooms for the accomplishment of shooting classes by the use of combat equipment and various types of small arms, as well as implementation of standards for fire training.
The Minister of Defense has given relevant tasks in-depth mastering of duties by military personnel, accurate implementation of standards on fire training, including further increase of combat training.