https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_4eed512272a544e4ad7f1ed81_o.jpg
Qazaxıstanın Abay adına Qazax Milli Pedaqoji Universitetinin nümayəndələri İssa Zhylduz və Alaidar Nurly Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsində olublar. Səfərin məqsədi 2026/2027-ci tədris ilindən etibarən “Riyaziyyat” ixtisası üzrə “Riyazi fizika” ixtisaslaşması istiqamətində magistratura səviyyəsində ikili diplom proqramının yaradılması ilə bağlı əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi olub.
Görüş zamanı fakültə rəhbərliyi ilə əməkdaşlıq mexanizmləri, magistrant və müəllimlərin qarşılıqlı mübadilə məsələləri, gələcək tədris planının hazırlanması, kreditlərin uyğunlaşdırılması və tədris olunacaq fənlərin müəyyənləşdirilməsi kimi mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Abay adına Qazax Milli Pedaqoji Universitetinin nümayəndələri fakültədə “Kompüter elmləri”, “İnformatika müəllimliyi” və “Riyaziyyat” ixtisasları üzrə keçirilən dərslərdə iştirak edib, tələbə və magistrantlarla görüşərək təcrübə mübadiləsi aparıblar.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_4eed512272a544e4ad7f1ed81_o.jpg
Представители Казахского национального педагогического университета имени Абая (Казахстан) Исса Жулдыз и Алайдар Нурлы посетили факультет прикладной математики и кибернетики Бакинского государственного университета (БГУ).
Целью визита стало обсуждение сотрудничества в создании с 2026/2027 учебного года магистерской программы двойного диплома по специализации «Математическая физика».
В ходе встречи состоялся обмен мнениями с руководством факультета по таким вопросам, как механизмы сотрудничества, взаимный обмен магистрантами и преподавателями, подготовка будущей учебной программы, адаптация кредитов и определение преподаваемых предметов.
Гости посетили занятия, проводимые на факультете по специальностям «Компьютерные науки», «Преподавание информатики» и «Математика», обменялись опытом со студентами и магистрантами.