https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_af06e1cfe888d57d1fe634ce5_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ-yə səfər çərçivəsində qlobal infrastruktur investisiya idarəetmə şirkəti “Global Infrastructure Partners”in (GIP) təsisçisi, sədri və baş icraçı direktoru Adebayo Oqunlesi, Kapital formalaşdırılması üzrə qlobal rəhbəri Erik Varvel və “BlackRock” şirkətinin baş idarəedici direktoru Cud Abdel Macid ilə görüş keçirib.
Görüşdə Orta Dəhlizin inkişafı, rəqəmsal transformasiya və enerji layihələrinin yaratdığı regional imkanlar müzakirə edilib.
Həmçinin nəqliyyat, logistika, rəqəmsal infrastruktur və data mərkəzləri üzrə birgə investisiya platformasının yaradılması barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_af06e1cfe888d57d1fe634ce5_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в рамках визита в США провел встречу с основателем, председателем и главным исполнительным директором Global Infrastructure Partners (GIP) Адебайо Огунлеси и глобальным руководителем по формированию капитала компании Эриком Варвелем.
На встрече было обсуждено развитие Среднего коридора, региональные возможности, создаваемые цифровой трансформацией и энергетическими проектами.
Также состоялся обмен мнениями о создании совместной инвестиционной платформы в сфере транспорта, логистики, цифровой инфраструктуры и дата-центров.