https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_db865d4ff7954560ceae0d3f0_o.jpg
“Həkimlərimizi tanıyın!” rubrikamızda Ürək-damar Cərrahiyyəsi şöbəsinin rəisi, uzman ürək-damar cərrahı Elməddin Əliyevi təqdim edirik.
“Həkimlərimizi tanıyın!” rubrikamızda şəfalı əlləri ilə minlərlə insanı sağlamlığına qovuşduran, onlara sağlam ürək bəxş edən Ürək-damar Cərrahiyyəsi şöbəsinin rəisi, uzman ürək-damar cərrahı Elməddin Əliyevi təqdim edirik.
Dr.ELMƏDDİN ƏLİYEV Mərkəzi Gömrük Hospitalının Ürək Damar Cərrahiyyəsi şöbəsində aort cərrahiyyəsini, qazanılmış ürək xəstəliklərinin cərrahiyyəsini, Aorto koronar şuntlama əməliyyatını, intaortik balon pompasının tətbiqini və ürək-damar xəstəliklərinin cərrahiyyəsini uğurla həyata keçirir. Həkim barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün bu linkə daxil ola bilərsiniz: https://customshospital.az/elmeddin-aliyev/
Elməddin həkim 2007-ci ildə Azərbaycan Tibb Universitetinin Müalicə işi fakültəsini bitirdikdən sonra, 2007-2013-cü illərdə Türkiyənin Ege Universitetinin Ürək-damar cərrahiyyəsi fakültəsində təhsilini davam etdirmişdir. O, eyni zamanda, 2011-ci ildə ABŞ-ın Texas A&M Universitetində süni ürək proqramında çalışmış, 2012-ci ildə SCOTT & WHITE Hospitalında kardiotorakal cərrahiyyə kursu keçmişdir. Əmək fəaliyyətinə 2013-cü ildə Türkiyədə Ege Universitetinin Ürək-damar cərrahiyyəsi kafedrasında ürək cərrahı kimi başlamışdır. O, 2014-cü ildən etibarən Mərkəzi Gömrük Hospitalında Ürək-damar Cərrahiyyəsi şöbəsinin rəisi, ürək-damar cərrahı kimi fəaliyyət göstərir.
Dr.Elməddin Əliyev daim öz üzərində çalışan, dünya tibbinin nailiyyətlərini izləyən və təcrübəsində bu nailiyyətlərdən yararlanan həkimdir. O, 2012-ci ildə Türkiyədə keçirilən Ürək və Damar cərrahiyyəsi dərnəyinin XII beynəlxalq konqresində, 2013-cü ildə Türkiyədə Ürək və Damar Cərrahiyyəsi Dərnəyinin ekstrakorporal qan dövranı dəstəyi mövzusunda ixtisasartırma kursunda və Azərbaycanda və ölkə xaricində öz sahəsi üzrə keçirilən beynəlxalq elmi tədbirlərdə iştirak edib. O, Azərbaycan Kardiologiya Cəmiyyətinin və Türk Ürək-Damar Cəmiyyətinin üzvüdür. Dr. Elməddin Əliyevin qəbuluna yazılmaq üçün əlaqə nömrəsi: (012) 404-08-08.

«Знакомьтесь с нашими врачами»: ведущий сердечно-сосудистый хирург Эльмеддин Алиев
«Знакомьтесь с нашими врачами»: ведущий сердечно-сосудистый хирург Эльмеддин Алиев «Знакомьтесь с нашими врачами»: ведущий сердечно-сосудистый хирург Эльмеддин Алиев
В рубрике «Познакомьтесь с нашими врачами!» мы представляем заведующего отделением сердечно-сосудистой хирургии, врача-специалиста по сердечно-сосудистой хирургии Эльмеддина Алиева.
В рубрике «Познакомьтесь с нашими врачами!» мы представляем заведующего отделением сердечно-сосудистой хирургии, врача-специалиста по сердечно-сосудистой хирургии Эльмеддина Алиева — врача, который своими целительными руками вернул здоровье тысячам людей и подарил им здоровое сердце.
Д-р Эльмеддин Алиев в отделении сердечно-сосудистой хирургии Центрального Таможенного Госпиталя успешно выполняет операции на аорте, хирургическое лечение приобретённых пороков сердца, аортокоронарное шунтирование, применение внутриаортального баллонного насоса, а также хирургическое лечение сердечно-сосудистых заболеваний. Более подробную информацию о враче вы можете получить, перейдя по ссылке:
https://customshospital.az/elmeddin-aliyev/
После окончания в 2007 году лечебного факультета Азербайджанского медицинского университета Эльмеддин Алиев продолжил обучение в 2007–2013 годах на факультете сердечно-сосудистой хирургии Университета Эге (Турция). В 2011 году он работал в программе искусственного сердца Техасского университета A&M (США), а в 2012 году прошёл курс кардиоторакальной хирургии в госпитале SCOTT & WHITE. Свою трудовую деятельность начал в 2013 году в Университете Эге (Турция) в качестве кардиохирурга кафедры сердечно-сосудистой хирургии. С 2014 года работает заведующим отделением сердечно-сосудистой хирургии и врачом-кардиохирургом в Центральном Таможенном Госпитале.
Д-р Эльмеддин Алиев — врач, который постоянно работает над собой, следит за достижениями мировой медицины и успешно применяет их в своей практике. Он принимал участие в XII Международном конгрессе Общества сердечно-сосудистой хирургии, прошедшем в Турции в 2012 году, в курсе повышения квалификации Общества сердечно-сосудистой хирургии Турции по теме экстракорпоральной поддержки кровообращения в 2013 году, а также в международных научных мероприятиях по своей специальности в Азербайджане и за рубежом. Является членом Азербайджанского кардиологического общества и Турецкого общества сердечно-сосудистой хирургии.