RİNN əməkdaşları üçün hesabatlılıq və şəffaflığa dair növbəti təlim keçirilib
RİNN əməkdaşları üçün hesabatlılıq və şəffaflığa dair növbəti təlim keçirilib RİNN əməkdaşları üçün hesabatlılıq və şəffaflığa dair növbəti təlim keçirilib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin daha bir qrup əməkdaşı üçün “Hesabatlılıq və şəffaflığın təmin olunması: normativ hüquqi baza və institusional mexanizmlər” mövzusunda təlim təşkil olunub. Tədbir “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022 – 2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı” çərçivəsində baş tutub.
“Konstitusiya” Araşdırmalar Fondunun prezidenti Əliməmməd Nuriyev bu sahədə strategiya və fəaliyyət planlarının qəbul edildiyini xatırladıb. Hüquqpozmalara qarşı görülən qabaqlayıcı tədbirlər, bu sahədəki qanunvericilik barədə məlumat verib. Qeyd edib ki, hesabatlılıq və şəffaflıq həyata keçirilən islahatların effektivliyini daha da artırır.
“Prioritet” Sosial İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi İctimai Birliyinin sədri Zaur İbrahimli şəffaflıq və hesabatlılığın əhəmiyyəti barədə nümunələr təqdim edib. Təlimdə iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_f072c8622c909408296249179_o.jpg
Для очередной группы сотрудников Министерства цифрового развития и транспорта был организован тренинг на тему «Обеспечение подотчетности и прозрачности: нормативно-правовая база и институциональные механизмы». Мероприятие прошло в рамках «Национального плана деятельности по усилению борьбы с коррупцией на 2022-2026 годы».
Президент Фонда исследований «Конституция» Алимамед Нуриев рассказал о принятых в этой области стратегиях и планах действий. Он предоставил информацию о превентивных мерах, принимаемых против правонарушений, и о законодательстве в этой области. Алимамед Нуриев подчеркнул, что подотчетность и прозрачность еще больше повышают эффективность проводимых реформ.
Председатель Общественного объединения «Центр социально-экономических исследований «Приоритет» Заур Ибрагимли привел примеры, подтверждающие важность прозрачности и подотчетности. На тренинге были даны ответы на вопросы участников.