RİNN əməkdaşları üçün hesabatlılıq və şəffaflığa dair növbəti təlim keçirilib
RİNN əməkdaşları üçün hesabatlılıq və şəffaflığa dair növbəti təlim keçirilib RİNN əməkdaşları üçün hesabatlılıq və şəffaflığa dair növbəti təlim keçirilib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin daha bir qrup əməkdaşı üçün “Hesabatlılıq və şəffaflığın təmin olunması: normativ hüquqi baza və institusional mexanizmlər” mövzusunda təlim təşkil olunub. Tədbir “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022 – 2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı” çərçivəsində baş tutub.
“Konstitusiya” Araşdırmalar Fondunun prezidenti Əliməmməd Nuriyev bu sahədə strategiya və fəaliyyət planlarının qəbul edildiyini xatırladıb. Hüquqpozmalara qarşı görülən qabaqlayıcı tədbirlər, bu sahədəki qanunvericilik barədə məlumat verib. Qeyd edib ki, hesabatlılıq və şəffaflıq həyata keçirilən islahatların effektivliyini daha da artırır.
“Prioritet” Sosial İqtisadi Araşdırmalar Mərkəzi İctimai Birliyinin sədri Zaur İbrahimli şəffaflıq və hesabatlılığın əhəmiyyəti barədə nümunələr təqdim edib. Təlimdə iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_f072c8622c909408296249179_o.jpg
A training session on “Ensuring Accountability and Transparency: Regulatory Framework and Institutional Mechanisms” was organized for another group of employees of the Ministry of Digital Development and Transport (MDDT). The event was held within the framework of the National Action Plan for Strengthening the Fight Against Corruption for 2022–2026.
Alimammad Nuriyev, President of the “Constitution” Research Foundation, highlighted that strategies and action plans have been adopted in this area. He provided information on the preventive measures implemented against legal violations and the existing legislative framework, emphasizing that accountability and transparency further enhance the effectiveness of ongoing reforms.
Zaur Ibrahimli, Chairman of the “Prioritet” Socio-Economic Research Center Public Union, presented examples illustrating the importance of transparency and accountability. Participants’ questions were answered during the training.