Nazir Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri ilə görüşüb
Nazir Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri ilə görüşüb Nazir Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri Vilyam Kimmitt və Ceffri Kessler ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, Azərbaycanda investisiya üçün əlverişli mühit olduğu vurğulanıb.
Həmçinin Orta Dəhliz və Zəngəzur dəhlizinin inkişafı, eləcə də "TRIPP" layihəsinin qısa zamanda istifadəyə verilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Rəqəmsallaşma, süni intellekt və kibertəhlükəsizlik sahələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Qarşı tərəf ABŞ istehsalı olan rəqəmsal məhsulların Azərbaycana ixracında mövcud çətinliklərin aradan qaldırılmasına dəstək göstərməyə hazır olduğunu bildirib.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_ba573036371d39235c7874a22_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with U.S. Under Secretaries of Commerce William Kimmitt and Jeffrey Kessler.
During the meeting, the parties discussed prospects for bilateral cooperation and highlighted Azerbaijan’s favorable investment climate.
They also exchanged views on the development of the Middle Corridor and Zangezur Corridor, as well as on the upcoming commissioning of the TRIPP project.
Opportunities for cooperation in digitalization, artificial intelligence, and cybersecurity were explored.
The U.S. side reaffirmed its readiness to support efforts to eliminate existing barriers to the export of U.S.-made digital products to Azerbaijan.