Nazir Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri ilə görüşüb
Nazir Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri ilə görüşüb Nazir Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ Ticarət Departamenti katibinin müavinləri Vilyam Kimmitt və Ceffri Kessler ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, Azərbaycanda investisiya üçün əlverişli mühit olduğu vurğulanıb.
Həmçinin Orta Dəhliz və Zəngəzur dəhlizinin inkişafı, eləcə də "TRIPP" layihəsinin qısa zamanda istifadəyə verilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Rəqəmsallaşma, süni intellekt və kibertəhlükəsizlik sahələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Qarşı tərəf ABŞ istehsalı olan rəqəmsal məhsulların Azərbaycana ixracında mövcud çətinliklərin aradan qaldırılmasına dəstək göstərməyə hazır olduğunu bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_ba573036371d39235c7874a22_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев встретился с заместителями секретаря Департамента торговли США Уильямом Киммиттом и Джеффри Кесслером.
На встрече обсуждались перспективы сотрудничества между двумя странами, подчеркнута благоприятная среда для инвестиций в Азербайджане.
Также состоялся обмен мнениями о развитии Среднего коридора и Зангезурского коридора, а также о скором запуске проекта TRIPP.
Были обсуждены возможности сотрудничества в области цифровизации, искусственного интеллекта и кибербезопасности.
Противоположная сторона выразила готовность поддержать устранение существующих трудностей в экспорте цифровой продукции американского производства в Азербайджан.