https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_a55b4daf182bad3d63728a9d8_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev 5 dekabr – Beynəlxalq Könüllülər Günü münasibətilə “BDU könüllüləri” təşkilatının fəal üzvləri ilə görüşüb. Görüşdə bir zamanlar könüllü olan, hazırda isə BDU-nun əməkdaşı kimi fəaliyyət göstərən gənclər də iştirak ediblər.
Rektor könüllüləri əlamətdar gün münasibətilə təbrik edib, onlara işlərində uğurlar arzulayıb. Bildirib ki, BDU-nun ictimai-sosial və təlim-tədris prosesinin təşkilində yaxından iştirak edən könüllülərin fəaliyyəti Universitetin adının daha da yüksəlməsinə və inkişafına xidmət edir. Könüllülər BDU-nu müxtəlif istiqamətlərdə təmsil edərək, həm fərdi inkişaflarına, həm də Universitetin işinə əvəzsiz töhfə verirlər. BDU ailəsinin ayrılmaz parçasına çevrilən “BDU könüllüləri” təşkilatı 2000-dən çox üzvü öz ətrafında birləşdirir. 2019-cu ildən bəri təşkilatın 27 üzvü BDU-nun əməkdaşı kimi çalışmağa başlayıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_a55b4daf182bad3d63728a9d8_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев по случаю Международного дня волонтёров встретился с активистами организации «Волонтёры БГУ». На встрече также присутствовали бывшие волонтёры, ныне работающие в БГУ.
Ректор поздравил волонтёров с этим знаменательным днём и пожелал им успехов в работе. Он отметил, что деятельность волонтёров, активно участвующих в организации общественно-социальной и учебно-образовательной жизни БГУ, служит дальнейшему укреплению и развитию репутации вуза. Волонтёры представляют БГУ в различных направлениях, внося неоценимый вклад как в своё личностное развитие, так и в работу университета. Организация «Волонтёры БГУ», ставшая неотъемлемой частью семьи БГУ, объединяет более 2000 членов. С 2019 года 27 членов организации начали работать в БГУ.