https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_81f52f9667c5c859d1e750502_o.jpg
Milli Məclisin sədri, 102 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsindən millət vəkili Sahibə Qafarova videokonfrans formatında seçicilərin növbəti qəbulunu keçirib.
Görüşdə Milli Məclisin sədri vətəndaşlara ölkəmizdə Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən çoxşaxəli inkişaf siyasəti və onun prioritetləri, Azərbaycanın əldə etdiyi misilsiz nailiyyətlər barədə məlumat verib. Həmçinin, ölkəmizin iqtisadi inkişafı fonunda vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi, əhalinin yaşayış səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində görülən tədbirlər seçicilərin diqqətinə çatdırılıb. Görüşdə Azərbaycanın işğaldan azad olunmuş ərazilərində həyata keçirilən nəhəng yenidənqurma və bərpa işləri, "Böyük Qayıdışa dair Dövlət Proqramı"nın uğurla icra olunması, şəhid ailələrinə və müharibədə sağlamlığını itirmiş vətəndaşlarımıza yüksək dövlət qayğısı və dəstəyi, həmçinin digər tədbirlər haqqında da məlumat verilib.
Videoqəbulda spiker, Şəmkir şəhərindən, həmçinin rayonun Çinarlı qəsəbəsindən və Təzəkənd kəndindən olan seçicilərin bir sıra məsələlərlə əlaqədar müraciətlərini dinləyib. Müraciətlərdə əksini tapan bəzi məsələlər yerli xarakterli olduğundan, baxılması üçün icra hakimiyyəti nümayəndələrinə istiqamətləndirilib. Digər bir qisim müraciətlərin araşdırılması üçün aidiyyəti orqanlara sorğular göndərilib, vətəndaşlara ətraflı izahat verilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_81f52f9667c5c859d1e750502_o.jpg
Спикер Милли Меджлиса, депутат парламента от Шамкирского городского избирательного округа № 102 Сагиба Гафарова провела в формате видеоконференции очередной приём избирателей.
На встрече спикер Милли Меджлиса проинформировала граждан о многогранной политике развития, реализуемой в нашей стране под руководством Президента Ильхама Алиева, о её приоритетах и о беспрецедентных достижениях Азербайджана. До внимания избирателей были также доведены меры, предпринимаемые на фоне экономического развития страны с целью усиления социальной защиты граждан и повышения уровня жизни населения. Кроме того, в ходе встречи была предоставлены сведения о масштабных восстановительных и перестроечных работах, осуществляемых на освобождённых от оккупации территориях Азербайджана, об успешном выполнении «Государственной программы по Великому Возвращению», о высокой государственной заботе и поддержке семей шахидов и наших потерявших здоровье в войне граждан, и о других мерах.
В ходе видеоприёма спикер выслушала обращения избирателей из города Шамкир, а также из посёлка Чинарлы и села Тезекенд Шамкирского района по ряду вопросов. Поскольку некоторые вопросы, нашедшие отражение в обращениях, носят местный характер, они были направлены на рассмотрение представителей Исполнительной Власти. Для изучения другой части обращений отправлены запросы в соответствующие органы, а гражданам даны подробные разъяснения.