https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_096c780d1f874c246ff80b037_o.jpg
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Serbiyanın sabiq Prezidenti, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin (NGIC) Müşahidə Şurasının üzvü Boris Tadiç ilə görüşüb.
Görüş zamanı 2026-cı ildə Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasına (WUF13) hazırlıq məsələləri müzakirə edilib, Mərkəzin Forumda iştirakının əhəmiyyəti xüsusilə vurğulanıb.
Həmçinin 15-16 yanvar 2026-cı il tarixlərində Cenevrədə keçiriləcək NGIC-in İllik Toplantısı və bu çərçivədə birgə təşəbbüslər və əməkdaşlıq imkanları barədə səmimi fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, 17-22 may 2026-cı il tarixlərində Bakının ev sahibliyi edəcəyi BMT-nin 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumu ilə əlaqədar (WUF13) hazırlıq prosesi davam edir. Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri, WUF13-ün milli koordinatoru Anar Quliyevin bu istiqamətdə rəsmi görüşləri ardıcıl şəkildə həyata keçirilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_096c780d1f874c246ff80b037_o.jpg
Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture Anar Guliyev held a meeting with former President of Serbia and member of the Board of Trustees of the Nizami Ganjavi International Center (NGIC), Boris Tadic.
During the meeting, issues related to preparations for the 13th session of the World Urban Forum (WUF13), which will be held in Baku in 2026, were discussed. The importance of the Center’s participation in the Forum was particularly emphasized.
There was also an open exchange of views regarding the NGIC Annual Meeting, which will take place on January 15–16, 2026, in Geneva, as well as joint initiatives and cooperation opportunities within its framework.
It was noted that the preparation process for the 13th UN World Urban Forum (WUF13), which will be hosted by Baku from May 17 to 22, 2026, is ongoing. Anar Guliyev, Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture and national coordinator of WUF13, continues to hold official meetings in this direction.