https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_096c780d1f874c246ff80b037_o.jpg
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Serbiyanın sabiq Prezidenti, Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin (NGIC) Müşahidə Şurasının üzvü Boris Tadiç ilə görüşüb.
Görüş zamanı 2026-cı ildə Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasına (WUF13) hazırlıq məsələləri müzakirə edilib, Mərkəzin Forumda iştirakının əhəmiyyəti xüsusilə vurğulanıb.
Həmçinin 15-16 yanvar 2026-cı il tarixlərində Cenevrədə keçiriləcək NGIC-in İllik Toplantısı və bu çərçivədə birgə təşəbbüslər və əməkdaşlıq imkanları barədə səmimi fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, 17-22 may 2026-cı il tarixlərində Bakının ev sahibliyi edəcəyi BMT-nin 13-cü Ümumdünya Şəhərsalma Forumu ilə əlaqədar (WUF13) hazırlıq prosesi davam edir. Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri, WUF13-ün milli koordinatoru Anar Quliyevin bu istiqamətdə rəsmi görüşləri ardıcıl şəkildə həyata keçirilir.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_096c780d1f874c246ff80b037_o.jpg
Председатель Государственного Комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев провёл встречу с бывшим президентом Сербии, членом Наблюдательного совета Международного центра Низами Гянджеви (NGIC) Борисом Тадичем.
Во время встречи были обсуждены вопросы подготовки к 13-й сессии Всемирного форума по градостроительству (WUF13), который состоится в Баку в 2026 году. Особо была подчеркнута важность участия Центра в Форуме.
Также был проведён искренний обмен мнениями относительно Ежегодного заседания NGIC, которое пройдёт 15–16 января 2026 года в Женеве, а также совместных инициатив и возможностей сотрудничества в его рамках.
Отмечается, что процесс подготовки к 13-му Всемирному форуму по градостроительству ООН (WUF13), который пройдет в Баку с 17 по 22 мая 2026 года, продолжается. Председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре, национальный координатор WUF13 Анар Гулиев последовательно проводит официальные встречи по данному направлению.