Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Özbəkistanda Mərkəzi Asiya, Cənubi Qafqaz və Qara dəniz regionlarının nəqliyyat nazirlərinin görüşündə iştirak edib.
Görüşdə çıxış edən nazir bildirib ki, regional nəqliyyat dəhlizləri təkcə ticarət yolları deyil, eyni zamanda iqtisadi rifahın, davamlı inkişafın və uzunmüddətli sülhün əsasını təşkil edir.
Rəşad Nəbiyev dəmir yolları, limanlar və avtomobil yolları daxil olmaqla fiziki infrastrukturun modernləşdirilməsinin, gömrük prosedurlarının sadələşdirilməsinin və rəqəmsal infrastrukturun inkişaf etdirilməsinin Azərbaycanın prioritetləri olduğunu diqqətə çatdırıb. O, Azərbaycanın Avropa İttifaqı ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində regionun daha dayanıqlı, rəqabətqabiliyyətli və əlaqəli olmasını təmin etməyi hədəflədiyini vurğulayıb.

Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев принял участие во встрече министров транспорта стран Центральной Азии, Южного Кавказа и Черноморского региона в Узбекистане.
Выступая на встрече, министр сказал, что региональные транспортные коридоры являются не просто торговыми путями, но и фундаментом экономического благополучия, устойчивого роста и долгосрочного мира.
Рашад Набиев довел до внимания, что приоритетами для Азербайджана остаются модернизация физической инфраструктуры - железных дорог, портов и автодорог, упрощение таможенных процедур и развитие цифровой инфраструктуры. Он подчеркнул, что Азербайджан в партнерстве с Европейским союзом стремится обеспечить большую устойчивость, конкурентоспособность и связанность региона.