Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Özbəkistanda Mərkəzi Asiya, Cənubi Qafqaz və Qara dəniz regionlarının nəqliyyat nazirlərinin görüşündə iştirak edib.
Görüşdə çıxış edən nazir bildirib ki, regional nəqliyyat dəhlizləri təkcə ticarət yolları deyil, eyni zamanda iqtisadi rifahın, davamlı inkişafın və uzunmüddətli sülhün əsasını təşkil edir.
Rəşad Nəbiyev dəmir yolları, limanlar və avtomobil yolları daxil olmaqla fiziki infrastrukturun modernləşdirilməsinin, gömrük prosedurlarının sadələşdirilməsinin və rəqəmsal infrastrukturun inkişaf etdirilməsinin Azərbaycanın prioritetləri olduğunu diqqətə çatdırıb. O, Azərbaycanın Avropa İttifaqı ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində regionun daha dayanıqlı, rəqabətqabiliyyətli və əlaqəli olmasını təmin etməyi hədəflədiyini vurğulayıb.

Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev participated in a meeting of transport ministers from Central Asia, the South Caucasus, and the Black Sea region in Uzbekistan.
Speaking at the meeting, the minister stated that regional transport corridors are not merely trade routes, but also form the foundation for economic prosperity, sustainable development, and lasting peace.
Rashad Nabiyev emphasized that Azerbaijan’s priorities include modernizing physical infrastructure—such as railways, ports, and highways—simplifying customs procedures and advancing digital infrastructure. He also highlighted that within the framework of its partnership with the European Union, Azerbaijan aims to make the region more resilient, competitive, and interconnected.