https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_86db75d95479c0dc6fc8c7170_o.jpg
Yaşar Kərimov VTB (Azərbaycan) bankının İdarə Heyətinin üzvü təyin edilib. Bu vəzifədə o, bankın pərakəndə biznesinə rəhbərlik edəcək.
O, 20 ildən çox bankçılıq təcrübəsinə malikdir və Yelo Bank və Expressbank da daxil olmaqla bir sıra Azərbaycan banklarında rəhbər vəzifələrdə çalışıb. VTB (Azərbaycan)-a təyinatdan əvvəl Unibank-da Pərakəndə Biznes üzrə İcraçı Direktor vəzifəsində çalışıb.
Yaşar Kərimov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin məzunudur və “Mühəndis iqtisadiyyatı və idarəetmə” üzrə bakalavr və magistr dərəcələrinə malikdir.

https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_86db75d95479c0dc6fc8c7170_o.jpg
Яшар Каримов назначен членом правления ВТБ (Азербайджан). На этом посту он будет курировать розничный бизнес банка.
Он имеет более, чем 20-летний опыт работы в банковской сфере, занимал руководящие должности в ряде азербайджанских банков, включая Yelo Bank и Expressbank. До прихода в ВТБ (Азербайджан) занимал позицию исполнительного директора по розничному бизнесу в Unibank.
Яшар Каримов выпускник Азербайджанского государственного экономического университета, имеет степени бакалавра и магистра по специальности «Инженерная экономика и менеджмент».