Birbanklı olmaq üstünlükdür
Kapital Bank yerli maliyyə bazarında yenilikçi yanaşması ilə milyonlarla müştərisinə əlverişli və sərfəli innovativ həllər təqdim edir. Birbank-la rəqəmsal dünyanın üstünlüklərini müştərilərinə əlçatan edən bank, maliyyə savadlılığının artırılması istiqamətində də addımları ilə seçilir. Çünki məlumatlı müştəri ona yaradılan imkanları fürsətə çevirir və banka dəyər qatır. Bəs hansı üstünlüklərdən xəbərdar olmaq müştərilər üçün sərfəli ola bilər?
Limitsiz və komissiyasız köçürmələr
Banka məxsus 10 milyona yaxın kartdan Birbank kartlarına köçürmələr tamamilə limitsiz və komissiyasızdır. Birbanklılar öz kartlarından Birbank kartlarına istədikləri qədər vəsaiti heç bir məhdudiyyət olmadan rahatlıqla göndərə bilərlər. Bu isə müştərilərə maliyyə azadlığı qazandıraraq onların vaxt və pul itirmədən sürətli və səmərəli köçürmələr etmələrini təmin edir.
Digər bank kartlarına köçürmə imkanı
Digər yerli bank kartlarına köçürmə edənlər individual qaydada şəxsi vəsaitlərindən 10 000 manatadək məbləği heç bir komissiya ödəmədən köçürmək şansına sahibdilər. Bu, müştərilərə maliyyə dünyasının sərhədlərini genişləndirmək və daha sərfəli şərtlərlə əməliyyatlar aparmaq imkanı verir. Eyni zamanda onların rəqabətədavamlı bank xidmətlərindən faydalanmalarını təmin edir.
Maliyyə davranışlarına nəzarət
Birbanklılar Birbank mobil tətbiqindəki şəxsi kabinetlərində bank əməliyyatlarını icra etməklə yanaşı, limitlərinə və xərclərinə nəzarət edə bilərlər. Bunun üçün mobil tətbiqdə kart məlumatları bölməsinə daxil olmaq yetərlidir. Maliyyə davranışlarını nəzarətdə saxlamaq xərcləri optimallaşdırmaq üçün ilk şərtlərdən biridir. Birbanklılar isə bu üstünlüyə sahibdir.
Əlçatan xidmət şəbəkəsi
Ölkə ərazisində yerləşən 1190 ədəd Kapital Bank/Birbank bankomatı müştərilərə hər yerdə maliyyə əlçatanlığı təqdim edir. Bu bankomatlarda 10 milyona yaxın Birbank kartlarındaki şəxsi vəsaitdən 10 000 manatadək nağdlaşdırma komissiyasızdır. Mədaxil funksiyalı bankomatlar isə Birbanklılara limitsiz və komissiyasız mədaxil etmək üstünlüyü verir.
Fürsətlər və güzəştlər
Birbank taksit kart sahibləri QR ödənişlərdə ikiqat ƏDV bonusu, 24 ayadək taksit və birdəfəlik ödənişlərdə nağdlaşdırma, eləcə də köçürmələrdə 63 günədək güzəşt müddəti kimi fürsətlərə malikdir. Birbank Star kredit kartı isə sahibinə maliyyə azadlığı verir. Bu kartla ürəyincə xərcləyən hər kəs, məbləği həmin ay qaytararaq əlavə heç bir ödəniş etmir.
Birbanklı olmağın rahat üsulu
Birbank kartlarını birbank.az saytından, bir sıra supermarketlərdən, “Wolt” tətbiqindən, partnyor mağazalardan və iri ticarət mərkəzlərində yerləşən xüsusi stendlərdən əldə edib Birbank tətbiqində aktivləşdirmək olar. Birbanklı olub rəqəmsal maliyyə dünyasında fürsətlərin qapısını açmaq bu qədər asan və rahatdır.

Thanks to its innovative approach, Kapital Bank offers millions of clients convenient and profitable digital solutions. By making the benefits of the digital world accessible through Birbank, the bank also stands out with initiatives aimed at improving financial literacy. After all, an informed client can turn the opportunities provided into real benefits and adds value to the bank. So, which advantages are especially useful for clients to know about?
Unlimited and commission-free transfers
With nearly 10 million bank cards, transfers to Birbank cards are completely unlimited and free of commission. Birbank users can send any amount to Birbank cards at any time without restrictions. This ensures financial freedom, saves time and money, and allows transfers to be made quickly and efficiently.
Transfers to other banks’ cards
Clients transferring to cards of other local banks can send up to 10,000 AZN of their own funds without paying any commission. This expands the possibilities for managing finances and enables transactions under more favorable conditions, while also providing access to competitive banking services.
Control over financial behavior
Birbank users can not only carry out banking operations through the mobile app but also monitor their limits and expenses. To do this, it is enough to access the card information section. Controlling financial behavior is one of the key steps toward optimizing expenses, and Birbank users have all the necessary tools for this.
Accessible service network
Across the country, there are 1,190 Kapital Bank/Birbank ATMs, ensuring financial accessibility for clients everywhere. At these ATMs, up to 10,000 AZN from Birbank cards can be withdrawn commission-free. ATMs with deposit functionality allow Birbank users to deposit funds without limits and without any commission.
Opportunities and privileges
Holders of Birbank installment cards receive double VAT bonuses when paying via QR, can arrange installments for up to 24 months, and also benefit from a grace period of up to 63 days for transfers and one-time payments with the option of cash withdrawal. The Birbank Star credit card gives its holder financial freedom: any expenses made during the month can be repaid within the same month without additional fees.
A simple and convenient way to become a Birbank user
Birbank cards can be obtained on the website birbank.az, at certain supermarkets, through the “Wolt” app, in partner stores, and at special stands in large shopping centers. Getting a card and activating it in the Birbank app is easy and convenient, and by becoming a bank user, you open the door to all the opportunities of the digital financial world.