Kapital Bank-dan BMU tələbələrinə təhsil və fərdi inkişaf dəstəyi
Kapital Bank-dan BMU tələbələrinə təhsil və fərdi inkişaf dəstəyi Kapital Bank-dan BMU tələbələrinə təhsil və fərdi inkişaf dəstəyi
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank gənclərin karyera və şəxsi inkişafına dəstək missiyasını davam etdirir. Məlum olduğu kimi bank ali məktəblərdə “Kapital Bank” otaqlarını tələbələrin istifadəsinə verməklə onların təhsilinə və fərdi inkişafına dəstək olmağa  çalışır. Belə ki, bu otaqlarda maliyyə istiqamətində fərqli seminarlar, təlimlər və masterklasslar keçirilir.
Növbəti belə bir təlim Bakı Mühəndislik Universitetində baş tutub. Təlimdə  “İnformasiya texnologiyaları”, “Kompüter mühəndisliyi” və “İnformasiya təhlükəsizliyi” ixtisası üzrə təhsil alan 60-dan çox 3 və 4-cü qrup tələbələri  iştirak ediblər.
Təlimin spikeri Kapital Bank-ın Proqram mühəndisliyi ekspert mərkəzinin Funksional lideri Valeh Əsədov tələbələrlə “Mobil bankçılıq” və “Mobil bankçılıq tərtibatının bank sektorundakı rolu” mövzularında təcrübələrini bölüşüb. O, maliyyə sektorunda rəqəmsal inkişafın aktuallığını vurğulayaraq, gənc mütəxəssislərin bu sahədə potensial perspektivlərindən danışıb. Seminar interaktiv sual-cavab sessiyası ilə davam edib və tələbələr onları maraqlandıran mövzularda ekspert rəyi əldə ediblər.
Qeyd edək ki, ölkədə təhsilin inkişafına töhfə vermək və gənclərə dəstək məqsədi ilə Kapital Bank daha öncə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetlərində müasir texnoloji standartlara cavab verən “Kapital Bank” otaqlarını istifadəyə verib.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 115 filialı və 50 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_a32de378c45511dba212c07f4_o.jpg
Крупнейший банк страны, Kapital Bank, продолжает свою миссию по поддержке карьерного и личностного развития молодежи. Как известно, банк предоставляет студентам аудитории Kapital Bank в вузах, чтобы способствовать их обучению и профессиональному росту. В этих аудиториях проводятся различные семинары, тренинги и мастер-классы в области финансов.
Одним из таких мероприятий стал тренинг, прошедший в Бакинском Инженерном Университете. В нем приняли участие более 60 студентов 3-4 курсов, обучающихся по направлениям «Информационные технологии», «Компьютерная инженерия» и «Информационная безопасность».
Спикером тренинга выступил Валех Асадов, функциональный лидер экспертного центра по программной инженерии Kapital Bank. Он поделился с участниками опытом по темам «Мобильный банкинг» и «Роль разработки мобильного банкинга в банковском секторе». Эксперт подчеркнул актуальность цифрового развития в финансовом секторе и рассказал о перспективах для молодых специалистов в этой области.
Семинар продолжился в формате интерактивной сессии вопросов и ответов, где студенты смогли получить экспертное мнение по интересующим их темам.
Отметим, что в целях поддержки образования и развития молодежи Kapital Bank ранее предоставил аудитории «Kapital Bank», соответствующие современным технологическим стандартам, для студентов Азербайджанского Государственного Экономического Университета, Азербайджанского Технологического Университета и Азербайджанского Государственного Университета Нефти и Промышленности.