Kapital Bank-dan BMU tələbələrinə təhsil və fərdi inkişaf dəstəyi
Kapital Bank-dan BMU tələbələrinə təhsil və fərdi inkişaf dəstəyi Kapital Bank-dan BMU tələbələrinə təhsil və fərdi inkişaf dəstəyi
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank gənclərin karyera və şəxsi inkişafına dəstək missiyasını davam etdirir. Məlum olduğu kimi bank ali məktəblərdə “Kapital Bank” otaqlarını tələbələrin istifadəsinə verməklə onların təhsilinə və fərdi inkişafına dəstək olmağa  çalışır. Belə ki, bu otaqlarda maliyyə istiqamətində fərqli seminarlar, təlimlər və masterklasslar keçirilir.
Növbəti belə bir təlim Bakı Mühəndislik Universitetində baş tutub. Təlimdə  “İnformasiya texnologiyaları”, “Kompüter mühəndisliyi” və “İnformasiya təhlükəsizliyi” ixtisası üzrə təhsil alan 60-dan çox 3 və 4-cü qrup tələbələri  iştirak ediblər.
Təlimin spikeri Kapital Bank-ın Proqram mühəndisliyi ekspert mərkəzinin Funksional lideri Valeh Əsədov tələbələrlə “Mobil bankçılıq” və “Mobil bankçılıq tərtibatının bank sektorundakı rolu” mövzularında təcrübələrini bölüşüb. O, maliyyə sektorunda rəqəmsal inkişafın aktuallığını vurğulayaraq, gənc mütəxəssislərin bu sahədə potensial perspektivlərindən danışıb. Seminar interaktiv sual-cavab sessiyası ilə davam edib və tələbələr onları maraqlandıran mövzularda ekspert rəyi əldə ediblər.
Qeyd edək ki, ölkədə təhsilin inkişafına töhfə vermək və gənclərə dəstək məqsədi ilə Kapital Bank daha öncə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetlərində müasir texnoloji standartlara cavab verən “Kapital Bank” otaqlarını istifadəyə verib.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 115 filialı və 50 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

Kapital Bank supports the educational and personal development of BEU students
Kapital Bank supports the educational and personal development of BEU students Kapital Bank supports the educational and personal development of BEU students
Kapital Bank, the country's leading bank, continues its mission to support the career and personal development of young people. As is widely known, the bank strives to support students' education and personal development by providing Kapital Bank rooms at universities. Thus, various seminars, training, and masterclasses on finance are held in these rooms.
Another such training took place at Baku Engineering University. More than 60 students from the 3rd and 4th years, studying Information Technologies, Computer Engineering, and Information Security, participated in the training.
The speaker of the training, Valeh Asadov, Functional Leader of Kapital Bank's Software Engineering Expert Center, shared his experiences with the students on the topics of "Mobile Banking" and "The Role of Mobile Banking Development in the Banking Sector." He emphasized the relevance of digital development in the financial sector and spoke about the potential prospects of young professionals in this field. The seminar continued with an interactive Q&A session, and students received expert opinions on topics of interest to them.
It should be noted that, in order to contribute to the development of education in the country and support young people, Kapital Bank previously established "Kapital Bank" rooms that equipped with modern technology at the Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan University of Technology, and Azerbaijan State Oil and Industry Universities.