https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_d31b1b1c0b3a5799ab84cf8ed_o.jpg
Sərfəli təklifləri ilə seçilən mobil operator Nar ölkədə peşəkar kadr hazırlığı məqsədilə növbəti layihəsini həyata keçirib. On ildən çoxdur ki, davam edən tərəfdaşlıq çərçivəsində Nar Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) tələbələri üçün karyera planlaşdırılması təlimi təşkil edib.
Təlim zamanı AzTU tələbələri ilə birgə mobil rabitə sektorunda karyera imkanları, gənc kadrlar üçün əsas tələblər və sürətlə dəyişən rəqəmsal mühitə uyğunlaşma yolları müzakirə olunub. Proqram çərçivəsində iştirakçılar tərcümeyi-hal (CV) tərtibatı, motivasiya məktublarının hazırlanması və işgüzar müsahibələr üzrə biliklər əldə ediblər. Həmçinin, Nar nümayəndələri iş mühitində effektiv ünsiyyət, nəticəyə fokuslanma, məsuliyyətli yanaşma və komanda ilə işləmək kimi peşəkar keyfiyyətlərin əhəmiyyəti barədə tələbələrlə öz təcrübələrini bölüşüblər.
İnteraktiv formatda təşkil olunan təlimdə tələbələrin telekommunikasiya sahəsinə, mobil operatorun daxili proseslərinə və təcrübə proqramlarına dair sualları cavablandırılıb. Sonda iştirakçılara təlimdə iştiraklarını təsdiq edən Nar tərəfindən sertifikatlar təqdim edilib. Təlim zamanı xüsusi fərqlənən tələbələr Nar tərəfindən dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_d31b1b1c0b3a5799ab84cf8ed_o.jpg
Выделяющийся своими выгодными предложениями мобильный оператор Nar реализовал очередной проект, направленный на подготовку профессиональных кадров в стране. В рамках партнёрства, которое продолжается уже более 10 лет, Nar организовал тренинг по карьерному планированию для студентов Азербайджанского Технического Университета (АзТУ).
В ходе тренинга со студентами Азербайджанского Технического Университета (АзТУ) были обсуждены карьерные возможности в сфере мобильной связи, основные требования к молодым специалистам, а также пути адаптации к стремительно меняющейся цифровой среде. В рамках программы участники получили знания по составлению резюме (CV), подготовке мотивационных писем и прохождению деловых собеседований. Представители Nar также поделились со студентами своим опытом о важности таких профессиональных качеств, как эффективная коммуникация, нацеленность на результат, ответственное отношение к работе и умение работать в команде.
На тренинге, организованном в интерактивном формате, были отвечены вопросы студентов о телекоммуникационной сфере, внутренних процессах мобильного оператора и программах стажировок. В конце мероприятия участникам были вручены сертификаты от Nar, подтверждающие их участие в тренинге. Студенты, особо отличившиеся в ходе тренинга, были награждены ценными подарками от Nar.