https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_45ee00860933d0107c3396ba8_o.jpg
20 noyabr 2025-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə "AZƏRMAŞ GROUP" MMC-nin istiqrazlarının ticarətə buraxılması üçün “Ticarətə İcazə” qərarı verilmişdir.
Qeyd edək ki, emitent tərəfindən istiqrazların aşağıda qeyd olunmuş şərtlər daxilində geri satın almaq hüququ nəzərdə tutulur:
27-ci ayda – 2,500,000 AZN həcmində;
30-cu ayda – daha 2,500,000 AZN həcmində;
33-cü ayda – daha 2,500,000 AZN həcmində;
36-cı ayda – daha 2,500,000 AZN həcmində;
İstiqrazlar üzrə digər məlumatlar aşağıdakı kimidir:
"AZƏRMAŞ GROUP" MMC |
AZ2001027302 |
Faizli təmin edilməmiş, sənədsiz, adlı istiqraz (nominal dəyərinin 60 faizi üzrə İKZF tərəfindən zəmanət verilmiş) |
Kütləvi/ Rəqabətli hərrac |
13% |
İstiqrazlar üzrə hesablanmış faizlər, buraxılışda olan ilk istiqrazın yerləşdirildiyi tarixdən etibarən hər 3 təqvim ayından bir ödəniləcəkdir |

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_45ee00860933d0107c3396ba8_o.jpg
On November 20, 2025, the Listing Committee of the Baku Stock Exchange (BSE) decided to grant "Admission to Trade" for the bonds of "AZERMASH GROUP" LLC.
It should be noted that, the Issuer reserves the right to repurchase the bonds under the following conditions:
In the 27th month – in the amount of 2,500,000 AZN;
In the 30th month – in the amount of another 2,500,000 AZN;
In the 33rd month – in the amount of another 2,500,000 AZN;
In the 36th month – in the amount of another 2,500,000 AZN;
"AZERMASH GROUP" LLC |
AZ2001027302 |
Bond interest bearing, unsecured title (60% of its nominal value guaranteed by the Mortgage and Credit Guarantee Fund) |
Interest accrued on the bonds will be paid every 3 calendar months starting from the date on which the first bond of the issuance is placed. |