BDU tələbələri “AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq gənclər təşkilatının fəaliyyəti barədə məlumatlandırılıb
BDU tələbələri “AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq gənclər təşkilatının fəaliyyəti barədə məlumatlandırılıb BDU tələbələri “AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq gənclər təşkilatının fəaliyyəti barədə məlumatlandırılıb
“AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq gənclər təşkilatı Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşəbbüsü ilə tələbələr üçün infosessiya keçirib.
BDU-nun Humanitar məsələlər və gənclər siyasəti şöbəsinin müdiri Ramin Səmədov “AIESEC Azərbaycan”ın həyata keçirdiyi layihələrin gənclərin şəxsi və peşəkar inkişafında mühüm rol oynadığını qeyd edib. O, həmçinin BDU TGT-nin Universitet tələbələrinin karyerasının formalaşmasında və sosial fəallığının artırılmasında mühüm rol oynadığını vurğulayıb.
“AIESEC Azərbaycan”ın marketinq və ictimaiyyətlə əlaqələr komitəsinin sədri Nazənin Məmmədli tələbələrə qurumun fəaliyyət istiqamətləri, beynəlxalq proqramları və təşkilata qoşulma prosesini izah edib. Bildirib ki, “AIESEC”in tələbələr üçün təqdim etdiyi xaricdə könüllülük, maaşlı təcrübə və liderlik proqramları iştirakçılara fərdi inkişaf, yeni mədəniyyətlərlə tanışlıq və qlobal şəbəkə qurmaq baxımından geniş imkanlar yaradır.
İnfosessiya interaktiv müzakirələrlə davam edib.
Qeyd edək ki, “AIESEC” dünyanın 130-dək ölkəsində fəaliyyət göstərir. Təşkilatın Azərbaycanda fəaliyyəti isə 2006-cı ildən başlayıb. Təşkilatın əsas məqsədi gənclərin liderlik potensialını aşkarlamaq, onların inkişafına töhfə vermək, müxtəlif proqramlar vasitəsilə onlara beynəlxalq təcrübə keçmək şansı yaratmaqdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_d942ab5ad1bedba773e40f341_o.jpg
Международная молодёжная организация «AIESEC Азербайджан» провела информационную сессию для студентов Бакинского государственного университета (БГУ).
Заведующий отделом гуманитарных вопросов и молодёжной политики БГУ Рамин Самедов отметил, что проекты, реализуемые «AIESEC Азербайджан», играют важную роль в личностном и профессиональном развитии молодёжи.
Назенин Мамедли, председатель комитета по маркетингу и связям с общественностью «AIESEC Азербайджан», рассказала студентам о деятельности организации, международных программах и процессе вступления в неё. Она отметила, что волонтерство за рубежом, оплачиваемые стажировки и лидерские программы, предлагаемые «AIESEC» для студентов, создают широкие возможности для участников в плане личностного развития, знакомства с новыми культурами и построения глобальной сети контактов.
Информационная сессия продолжилась интерактивными дискуссиями.
Отметим, что «AIESEC» осуществляет свою деятельность примерно в 130 странах мира. Деятельность организации в Азербайджане началась в 2006 году. Основная цель организации — раскрытие лидерского потенциала молодежи, содействие ее развитию, а также создание для нее возможностей получения международного опыта посредством различных программ.