https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_5c463fab3015d7c67dd90c528_o.jpg
Yerli maliyyə bazarında innovativ həllərin ilk yaradıcılarından olan Kapital Bank milyonlarla müştərisinə rəqəmsal üstünlüklər təklif edir. Xüsusən də köçürmələr istiqamətində müştərilərinin tələbini qarşılayan bank, rəqibləri arasında ilk sıralarda yer alır. Belə ki, banka məxsus 10 milyona yaxın kartdan Birbank kartlarına köçürmələr tamamilə limitsiz və kommisiyasızdır. Yəni, Birbanklılar öz kartlarından Birbank kartlarına istədikləri qədər vəsaiti heç bir məhdudiyyət olmadan rahatlıqla göndərə bilərlər. Digər yerli bank kartlarına köçürmə edənlərsə şəxsi vəsaitlərindən 10 000 manatadək məbləği heç bir komissiya ödəmədən köçürmək şansına sahibdilər.
Qeyd edək ki, müştəri davranışlarına uyğun olaraq bir qism müştəridə fərdi yanaşma nəticəsində müxtəlif limitlər tətbiq edilir. Həmin müştərilər Birbank mobil tətbiqindəki şəxsi kabinetlərində bu haqda ətraflı məlumat ala bilərlər. Bunun üçün mobil tətbiqdə kart məlumatlarına daxil olaraq “Xərclər üzrə limit” bölməsindən şəxsi limiti görmək mümkündür. SMS və ya Birbank tətbiqində bildiriş almayan müştərilərsə kartın üstünlüklərindən hər zaman olduğu kimi istifadə edə bilərlər.
Həmçinin ölkənin dörd bir yanında olan 1190 ədəd Kapital Bank/Birbank bankomatı müştərilərə maliyyə əlçatanlığı təqdim edir. Mədaxil funksiyalı bankomatlar isə Birbanklılara limitsiz və komissiyasız mədaxil şansı da yaradır.
Eyni zamanda Birbank taksit kart sahibləri QR ödənişlərdə ikiqat ƏDV bonusu, 24 ayadək taksit və birdəfəlik ödənişlərdə nağdlaşdırma, eləcə də köçürmələrdə 63 günədək güzəşt müddəti kimi fürsətlərə malikdir. Üstünlüklərlə dolu Birbank Star kredit kartı isə sahibinə maliyyə azadlığı verir. Bu kartla ürəyincə xərcləyən hər kəs məbləği həmin ay qaytararaq əlavə heç bir ödəniş etmir.
Birbank kartlarını birbank.az saytından, bir sıra supermarketlərdən, “Wolt” tətbiqindən, partnyor mağazalardan və mollarda yerləşən xüsusi stendlərdən əldə edib Birbank tətbiqində aktivləşdirmək olar.
Daim ən son rəqəmsal yeniliklər və bank məhsulları təqdim edən Kapital Bank-ın əmtəə nişanı olan Birbank, 3 milyondan çox aktiv istifadəçisi olan mobil tətbiqi, 118 filial və 53 şöbədən ibarət Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir. Bank 2025-ci ilədək ölkənin birinci bankı Kapital Bank adı altında müştərilərinə xidmət göstərib və PAŞA Holding-ə daxildir. Kapital Bank isə hazırda maliyyə institutu olaraq fəaliyyətini davam etdirir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün birbank.az saytına, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_5c463fab3015d7c67dd90c528_o.jpg
As one of the pioneers of innovative solutions in the local financial market, Kapital Bank offers millions of customers extensive digital advantages. The bank holds leading positions particularly in the area of money transfers, fully meeting user expectations. Transfers from nearly 10 million bank-issued cards to Birbank cards are completely unlimited and free of charge. This means that Birbank cardholders can easily send any amount from their cards to other Birbank cards without any restrictions. Users transferring funds to other local bank cards also have the opportunity to send up to 10,000 AZN of their own funds without paying any commission.
Depending on customer behavior, individual limits may apply to some users. These clients can find detailed information in their personal accounts within the Birbank mobile app. To do this, they need to open the app, select their card, and go to the “Spending limits” section to view their personal limit. Customers who have not received an SMS or a notification in the Birbank app can continue to enjoy the card’s benefits as usual.
Additionally, a network of 1,190 Kapital Bank/Birbank ATMs across the country provides customers with broad financial accessibility. Cash-in ATMs allow Birbank users to top up their accounts without limits and without commission.
Birbank instalment cardholders also benefit from double VAT bonuses for QR payments, instalments of up to 24 months, cash-out options for one-time payments, and a grace period of up to 63 days for transfers. The Birbank Star credit card, with its numerous benefits, offers users financial freedom: customers can spend as they wish and return the amount within the same month without paying any additional fees.
Birbank cards can be obtained on the birbank.az website, in various supermarkets, via the Wolt app, in partner stores, and at special stands in shopping malls. After receiving the card, users may activate it through the Birbank mobile app.
Birbank, the trademark of Kapital Bank and a provider of the latest digital innovations and banking products, serves its customers through a mobile application with more than 3 million active users, as well as the largest branch network in Azerbaijan, consisting of 118 branches and 53 service offices. Until 2025, the bank operated under the name Kapital Bank, the country’s first bank and it’s a part of PASHA Holding. Kapital Bank continues its activities as a financial institution. For more information about the bank’s products and services, you can visit birbank.az call the 196 Information Center, or reach out through the bank’s various social media pages.